Odbojkašice četvrti put slavile sa 3-0

Odbojkašice Srbije savladale su Slovačku 3-0(25:8, 25:14, 25:18), u četvrtom kolu Grupe B kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018.

Subota, 27.05.2017.

19:36

Srpkinje je do četvrte maksimalne pobede predvodila Tijana Bošković sa 20 poena, a najbolje ju je pratila Brankica Mihajlović sa devet.

Tim Zorana Terzića će u nedelju igrati sa domaćinom Poljskom (20:30), u direktnom obračunu za prvo mesto i direktan plasman na SP.

Prvih pet minuta meča servirale su samo Bojana Živković i Brankica Mihajlović, a Srbija je povela sa 11:1. U nastavku je bilo 16:3, a na kraju impresivnih 25:8, posle samo 18 minuta igre.

Nastavila je Srbija sa odličnom igrom i u drugom setu, što je rezultiralo vođstvom od 8:3, pa 13:7, ali su Slovakinje smanjile na 13:10. Ipak, razilka u kvalitetu je bila očigledna, pa je Srbija potom povela sa 21:12, a drugi set je dobila sa 25:14.

Početak trećeg seta je doneo ravnopravnu i izjednačenu igru. Polovinom seta, posle naizmeničnog vođstva obe ekipe, Srbija je povela sa 13:10, pa 16:11.

Smanjile su Slovakinje na 16:13, pa 17:15, ali je Srbija potom povela sa 20:16, a treći set je dobila sa 25:18, za još jedan maksimalan trijumf.