SL: Odbojkaši Zvezde izborili majstoricu

Odbojkaši Crvene zvezde izjednačili su u finalnoj seriji plej-ofa Superlige Srbije na 2:2 i zakazali majstoricu za sredu 26. april u Novom Sadu.

Izvor: ÐN

Ponedeljak, 24.04.2017.

13:02

okcrvenazvezda.com

Zvezda je u četvrtom meču slavila sa 3-1, po setovima 22:25, 25:15, 25:15, 25:19.

Na početku utakmice 'crveno-beli' iz Beograda su pravili dosta grešaka što su Novosađani iskoristili i poveli sa 2:8, a trener Kobiljski je iskoristio i drugi tajm aut.

Do tehničkog bilo je 5:12 za goste. Zvezdin trener je dosta menjao, pa je umesto Milutinovića ušao kapiten Munćan, a Blagojevića je zamenio Gmitrović. Vojvodina je stigla do najveće prednosti 9:18, a Zvezda je tada zaigrala mnogo bolje. Na servis Mašulovića vezali su Beograđani pet poena i smanjili na 17:20. Nakon bloka Munćana beogradski tim je prišao na samo poen zaostatka (21:22). Ipak, Vojvodina dolazi do dve vezane set lopte, Gmitrović šalje loptu u aut i gosti su poveli – 22:25.

Na početku drugog seta rivali su se smenjivali u vođstvu, da bi na polovini ovog perioda igre Zvezda povela sa 12:9. Nastavio je domaći tim sa serijom i brzo stigao do 15:10. Vezali su Beograđani još pet poena, a blok Munćana doneo je devet poena prednosti (21:12). Mirno su prvieli set kraju i preko Stojsavljevića izjednačili – 25:15.

Beogradski 'crveno-beli' su nastavili sa sjajnom igrom. Poveli su izabranici Dragana kobiljskog sa 6:3, bilo je i 10:7, a na tehničkom tajm autu vodili 12:8. Zvezda je vezala četiri poena, a blok Nejića bio je poen za vođstvo od 16:10. Domaći su postepeno povećavali prednost i nakon Gmitrovićevog poena za 21:13, trener gostiju je iskoristio i drugi tajm aut. Sa četiri uzastopna poena Zvezda je preokrenula rezultat u setovima – 25:15.

Gosti su zaigrali bolje u četvrtom setu. Poveli su sa 7:10, ali je Zvezda odmah izjednačila. Serijom od tri poena, posle bloka Milutinovića preokrenula rezultat u svoju korist 14:12. Sa četiri poena u nizu na servis odličnog Petrovića poveli sa 20:15. Nakon tajm auta koji je zatražio Kobiljski “lale” su smanjile na 22:19, ali je Zvezda sa tri vezana poena rešila meč u svoju koristi i izborila majstoricu – 25:19.

Rezultat u finalnoj seriji plej-ofa Superlige Srbije je izjednačen 2:2. Peti i odlučujući meč u borbi za šampionsku titulu na programu je u sredu 26. aprila u Novom Sadu.