Kup Italije: Fiorentina i Juventus u četvrtfinalu

Ekipe Fiorentine i Juventusa plasirale su se u četvrtinu finala Kupa Italije.

Sreda, 11.01.2017.

23:17

Getty Images

'Viola' je u prvom meču dana posle velike borbe eliminisala Kjevo, pogotkom Fernanda Bernardeskija u 93. minutu iz penala, a obe ekipe završile su utakmicu sa igračem manje.

Najpre je srpski internacionalac i kapiten 'Letećih magaraca' Ivan Radovanović isključen u nadoknadi prvog dela igre zbog drugog žutog kartona, da bi u 71. minutu Mauro Sarate zaradio direktno isključenje.

Ceo meč za Fiorentinu, koja će za plasman u polufinale igrati protiv Napolija, odigrao je Nenad Tomović i zaradio javnu opomenu.

Sjajan duel odigrali su Juventus i Atalanta u Torinu, a 'Stara dama' je na kraju slavila – 3:2 (2:0).

Domaćin je poveo u 22. minutu preko Paula Dibale, da bi Mario Mandžukić 12 minuta kasnije duplirao vođstvo Juvea.

Abdulaj Konko vraća goste iz Bergama u igru u 72. minutu, ali Miralem Pjanić samo 180 sekundi kasnije realizuje penal i ponovo donosi 'bjanonerima' dva gola prednosti.

Konačan rezultat susreta postavio je Emanuel Late Laht u 81. minutu.

Juventus će u narednoj rundi igrati protiv boljeg iz duela između Milana i Torina, koji je na programu u četvrtak od 20.45.