Zidan ispisao istoriju, osvojio LŠ sa tri pozicije

Fudbaleri Real Madrida osvojili su Ligu šampiona pobedom nad gradskim rivalom Atletiko Madridom posle penala.

Izvor: NL

Nedelja, 29.05.2016.

00:14

Trener ’Galaktikosa’ Zinedin Zidan je tako ušao u istoriju kao jedini koji je ovo takmičenje osvajao kao igrač, asistent i trener.

Sve to je uspeo da uradi sa ’Kraljevskim klubom’, kao igrač 2002. godine, a kao asistent pre dve sezone protiv istog rivala. Tada je bio desna ruka Karla Anćelotija u stručnom štabu.

Sva tri finala su bila jako dramatična, 2002. godine je Real je poveo golom Raula u devetom mintuu, da bi samo pet minuta kasnije Lusio izjednačio. Trofej Realu upravo je doneo Zinedin Zidan sjajnim golom iz voleja u finišu prvog poluvremena.

Pre dve sezone Atletiko je vodio sve do 93. minuta kada je Serhio Ramos izjednačio. ’Jorgandžije ’ su potpuno pale u produžetku i izgubile sa 4:1.

Sada je Real poveo, ekipa Dijega Simeonea je izjednačila, a u penal seriji je posle promašaja Huanfrana sve rešio Kristijano Ronaldo.