Totenhem u šampionskom ritmu do -5

Fudbaleri Totenhema ubedljivo su savladali Stouk Siti 4:0 (1:0), u poslednjem meču 34. kola Premijer lige.

Ponedeljak, 18.04.2016.

22:46

Spursi su iskoristili remi Lester Sitija i smanjili zaostatak za liderom na pet bodova, četiri kola pre kraja.

Tim Maurisija Poćetina odigrao je šampionski na Britaniji, te uz po dva pogotka Harija Kejna i Dele Alija zabeležio četvrtu pobedu u poslednjih pet kola.

Totenhem u sledećem kolu dočekuje Vest Bromvič, koji je osvojio samo bod u poslednja četiri kola, ali je sa deset bodova od zone ispadanja relativno siguran. Lester čeka Svonsi. Londonski tim je odigrao savršeno u Stouku. Od početka meča je kontrolisao ritam, potpuno zatvorio napad rivala, te čekao pravu šansu za pogodak.

On je stigla već u devetom minutu, kada je Musa Dembele pronašao Kejna, a ovaj sa ivice kaznenog prostora loptu poslao uz desnu stativu.

Nastavili su gosti da prete, krajem poluvremena sjajnu šansu imao je Kristijan Eriksen, ali je Danac pogodio prečku.

U 57. minutu novu sjajnu šansu propušta Erik Lamela, šutirao je iskosa sa leve strane iako je u sredini imao usamljenog Kejna, ali Totenhem ubrzo duplira vođstvo.

Brzo su kombinovali Spursi na sredini terena, a onda je Eriksen fantastičnim pasom izbacio Alija samog ispred Šaja Givena, kojem ni dvodecenijsko iskustvo nije pomoglo da spasi svoj gol.

To je definitivno slomilo domaćine koji su se predali, pa su do kraja kapitulirali još dva puta.

Nakon što je Ali promašii gol posle fantastičnog solo-prodora, Kejn stiže do drugog gola zahvaljujući proigravanju Lamele, a tačnu na meč stavlja prethodno pomenuti vezista novim fantastičnim pogotkom.