"Sedmica" Nemaca, pobeda Farskih Ostrva

Fudbaleri Nemačke deklasirali su Gibraltar sa 7:0 u šestom kolu D grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine.

Izvor: MN

Subota, 13.06.2015.

22:47

Beta/AP Photo

Farska Ostrva priredila su iznenađenje pobedivši Grčku sa 2:1 u grupi F, dok su Severna Irska i Rumunija odigrali bez golova.

Nemačka je lako i ubedljivo došla do pobede iako je posle pvog poluvremena vodila sa "samo" 1:0.

Već u 10. minutu svetski šampioni su mogli do vođstva, ali je penal promašio Bastijan Švajnštajger. Njegovu grešku brzo je ispravio Širle, koji se osim u 28, u strelce upisao i u 65. i 71. minutu. Dvostruki strelac bio je Kruze, a precizni su bili još Gindoan i Belarabi. Nemačka je zadržala drugo mesto na tabeli iza Poljske, koja je sa 4:0 pobedila Gruziju.

Bitnu pobedu ostvarila su Farska Ostva nad Grčkom – 2:1. Farani su i u prvom susretu dve ekipe jesenas slavili minimalnim rezultatom, pa se nalaze na četvrtom mestu sa šest bodova, dok je Grčka na dnu tabele sa samo dva. Golove za pobedu svog tim postigli su Hanson i Olsen, a poraz Grče ublažio je Papastatopulos u finišu meča. Rumunija i Severna Irska odigrali su bez golova i pobednika i zadržale svoje pozicije na tabeli.