prethodna strana 1 od 8 sledeca idi na stranu
28. februar 2010.

Masovni start, 50 km, muškarci

1. Peter Northug (Norveška) 2:05:35.5
2. Aksel Tajhman (Nemačka) + 0:00.3
3. Johan Olson (Švedska) + 0:01.0
4. Tobijas Angerer (Nemačka) + 0:01.5
5. Devon Kenšo (Kanada) + 0:01.6
6. Andrus Verpalu (Estonija) + 0:06.1
7. Danijel Ričardson (Švedska) + 0:09.7
8. Maksim Vijlegžanin (Rusija) + 0:10.9
9. Anders Sedergren (Švedska) + 0:11.6
10. Dario Kolonja (Švajcarska) + 0:12.0
11. Đorđo di Centa (Italija) + 0:13.5
12. Lukaš Bauer (Ćeška) + 0:13.9
13. Vensan Vitos (Francuska) + 0:14.1
14. Aleksander Legkov (Rusija) + 0:17.8
15. Martin Jonsrud Sandbi (Norveška) + 0:22.2
16. Jens Filbrih (Nemačka) + 0:32.3
17. Od-Bjorn Hjelmeset (Norveška) + 0:22.2
18. Džord Grej (Kanada) + 0:42.6
19. Žan Mark Galjar (Francuska) + 1:02.5
20. Sami Jauhojervi (Finska) + 1:07.7


28. februar 2010.

Paralel veleslalom, žene

1. Nikolin Zauerbrij (Holandija)
2. Ekaterina Ilijukina (Rusija)
3. Marion Krajner (Austrija)
4. Selina Jerg (Nemačka)
5. Anke Karstens (Nemačka)
6. Ina Mešik (Austrija)
7. Klaudija Kober (Austrija)
8. Ameli Regler (Nemačka)
9. Doris Ginter (Austrija)
10. Jekaterina Tudegeševa (Rusija)
11. Kamil de Faukompre (Francuska)
12. Aleksa Lu (Kanada)
13. Tomoka Takeuši (Japan)
14. Mišel Gorgon (SAD)
15. Izabela Labek (Nemačka)
16. Anamari Čundak (Ukrajina)
17. Alena Zavarzina (Rusija)
18. Natali Demare (Francuska)
19. Džo Šo (Australija)
20. Karolina Kavl (Kanada)


28. februar 2010.

Paralel veleslalom, muškarci

1. Džesi Džej Anderson (Kanada)
2. Benjamin Karl (Austrija)
3. Matiju Boceto (Francuska)
4. Stanislav Detkov (Rusija)
5. Timon Šoh (Švajcarska)
6. Zan Kosir (Slovenija)
7. Kris Klag (SAD)
8. Rok Flander (Slovenija)
9. Andreas Promeger (Austrija)
10. Silfan Dafur (Francuska)
11. Metju Morison (Kanada)
12. Majkl Lamber (Kanada)
13. Tajle Džuvel (SAD)
14. Danijel Biveson (Švedska)
15. Eron Marč (Italija)
16. Patrik Busler (Nemačka)
17. Nevin Galmarini (Švajcarska)
18. Roland Fišnaler (Italija)
19. Mark Iselin (Švajcarska)
20. Roland Haldi (Švajcarska)


28. februar 2010.

Štafeta, 3000 m, žene

1. Nemačka
2. Japan
3. Poljska
4. SAD
5. Kanada
6. Holandija
7. Rusija
8. Južna Koreja


28. februar 2010.

Štafeta 5000 m, muškarci

1. Kanada
2. SAD
3. Holandija
4. Norveška
5. Južna Koreja
6. Italija
7. Švedska
8. Japan


28. februar 2010.

Masovni start, 30 km, žene

1. Justina Kovalčik (Poljska) 1:30:33.7
2. Marit Bjergen (Norveška) + 0:00.3
3. Aino-Kaisa Sarinen (Finska) + 1:05.0
4. Evi Sahenbaher-Stele (Nemačka) + 1:19.2
5. Masako Išida (Japan) + 1:22.8
6. Šarlota Kala (Švedska) + 1:23.9
7. Tereza Johaug (Norveška) + 1:27.6
8. Kristin Stermer Stajra (Norveška) + 1:30.7
9. Ana Olson (Švedska) + 2:26.6
10. Karil Loren Filipo (Francuska) + 2:37.7
11. Kornelija Marek (Poljska) + 2:41.7
12. Marijana Longa (Italija) + 2:46.2
13. Rika Sarasoja (Finska) + 2:59.5
14. Virpi Kuitunen (Finska) + 3:03.0
15. Oror Kuine (Francuska) + 3.24.6
16. Sara Riner (Kanada) + 3:30.5
17. Antonelija Konfortola Vajat (Italiaj) + 3:34.0
19. Oksana Jackaja (Kazahstan) + 3:37.3
20. Katrin Celer (Nemačka) + 3:44.4
21. Marta Kristofersen (Norveška) + 3:57.8
22. Tatjana Zavalij (Ukrajina) + 3:58.6
23. Olga Savialova (Rusija) + 4:12.6
24. Kajkan Rendal (SAD) + 4:25.3
25. Silvija Jaskovec (Poljksa) + 4:25.4
26. Krista Lahtenmaki (Finska) + 4:34.7
27. Katerina Grijgorenko (Ukrajina) + 4:37.7
28. Kristina Smigun-Vehi (Estonija) + 4:53.5
29. Paulina Maciušek (Poljska) + 5:58.0
30. Olga Ročeva (Rusija) + 6:41.8


28. februar 2010.

Četvorosed, muškarci

1. SAD 1 3:24.46
Stiven Holkomb, Stiv Miler, Kurtis Tomaševič, Džastin Olsen
2. Nemačka 1 + 0.38
Andre Lange, Kevin Kuske, Aleksander Rediger, Martin Puce
3. Kanada 1 + 0.39
Lajndon Raš, Dejvid Biset, Laskele Braun, Kris L’Bian
4. Nemačka 2 + 1.12
Tomas Floršic, Roni Listner Andreas Baruha, Ričard Adjei
5. Kanada 2 + 1.14
Pjer Lider, Džastin Krips, Nevil Vrajt, Džes Lznsden
6. Švajcarska 1 + 1.25
Ivo Rieg, Tomas Lamparter, Sedrik Gran, Bit Efti
7. Nemačka 3 + 1.60
Karl Angerer, Andreas Bredau, Aleks Man, Gregor Bermbah
8. Rusija 3 + 1.67
Jevgenij Popov, Aleksej Kirev, Denis Moisejčenkov, Andrej Ijurkov
9. Italija 1 + 1.79
Simone Bertaco, Danilo Santarsijero, Samjuele Romanini, Mirko Turi
10. Rusija 1 + 1.79
Dmitrij Abramovič, Roman Orešnikov, Sergej Prudnikov, Dmitrij Stepuškin
...
18. Srbija 1 + 5.89
Vuk Rađenović, Miloš Savićm Igor Šarčević, Slobodan Matijević


28. februar 2010.

Slalom, muškarci

1. Đulijano Racoli (Italija) 1:39.32
2. Ivica Kostelić (Hrvatska) + 0.16
3. Andre Mirer (Švedska) + 0.44
4. Benjamin Rajh (Austrija) + 0.49
5. Marsel Hiršer (Austrija) + 0.88
6. Mitja Valenčič (Slovenija) + 1.03
7. Manfred Melg (Italija) + 1.13
8. Žilijan Kusinu (Kanada) + 1.34
9. Žilijen Lizeru (Francuska) + 1.40
10. Rajnfrid Herbst (Austrija) + 1.46
11. Ondrej Bank (Češka) + 1.49
12. Silvan Curbrigen (Švajcarska) + 1.51
13. Majkl Janik (Kanada) + 1.77
14. Matijas Hargin (Švedska) + 1.93
15. Mark Đini (Švajcarska) + 2.03
16. Maksim Tiso (Francuska) + 2.22
17. Ćetil Jansrud (Norveška) + 2.25
18. Akira Sasaki (Japan) + 2.44
19. Natko Zrničić-Dim (Hrvatska) + 2.67
20. Kilijan Albreht (Bugarska) + 3.04
21. Toas Merilo Blondin (Francuska) + 3.16
22. Jens Bigmark (Švedska) + 3.21
23. Aleksandr Horošilov (Rusija) + 3.50
24. Nolan Kasper (SAD) + 3.85
25. Stefan Georgiev (Bugarska) + 4.60
26. Kristijan Havijer Simari Birkner (Argentina) + 5.40
27. Dejvid Rajding (Velika Britanija) + 5.81
28. Kristof Oua (Belgija) + 6.43
29. Endrju Nobl (Velika Britanija) + 6.81
30. Jaroslav Babusiak (Slovačka) + 7.54


27. februar 2010.

Slalom, žene

1. Marija Riš (Nemačka) 1:42.89
2. Marliz Šild (Austrija) + 0.43
3. Šarka Zahrobska (Češka) + 1.01
4. Marije Pietile-Holmner (Švedska) + 1.33
5. Sandrin Ober (Francuska) + 1.57
6. Tanja Poutiainen (Finska) + 2.04
7. Elizabet Gergl (Austrija) + 2.08
8. Nikol Đus (Italija) + 2.12
9. Tina Maze (Slovenija) + 2.20
10. Veronika Zuzulova (Slovačka) + 2.25
11. Manuela Melg (Italija) + 2.42
12. Ana Jelušić (Hrvatska) + 2.54
13. Katrin Cetel (Austrija) + 2.70
14. Kristina Gajger (Nemačka) + 2.73
15. Frida Hansdoter (Švedska) + 2.78
16. Sara Šleper (SAD) + 2.99
17. Bridžit Ekton (Kanada) + 3.04
18. Deniz Karbon (Italija) + 3.05
19. Ana Gudman (Kanada) + 3.15
20. Erin Melžinski (Kanada) + 3.20
21. Tereza Borsen (Švedska) + 3.82
22. Marina Nig (Lihtenštajn) + 3.94
23. Marusa Ferk (Slovenija) + 4.14
24. Jana Gantnerova (Slovačka) + 4.57
25. Nika Flajs (Hrvatska) + 4.70
26. An-Sofi Barte (Francuska) + 4.94
27. Karen Persajn (Belgija) + 5.07
28. Elena Prosteva (Rusija) + 5.45
29. Nastasja Nens (Francuska) + 5.68
30. Hejli Djuk (SAD) + 5.80

32. Nevena Ignjatović (Srbija) + 7.59

Jelena Lolović (Srbija) 67. + 14.92 (prva vožnja)
Marija Trmčić (Srbija) DNF


26. februar 2010.

Štafeta, 4x7.5 km, muškarci

1. Norveška 1:21:38.1 (0+7)
Halvard Hanevold, Tarjei Boe, Emil Hegle Svendsen, Ole Ejnar Bjorndalen
2. Austrija 1:22:16.7 (1+8)
Zimon Eder, Danijel Mesotič, Dominik Landertinger, Kristof Zuman
3. Rusija 1:22:16.9 (0+4)
Ivan Čerezov, Anton Šipulin, Maksim Čoudov, Jevgenij Justjugov
4. Švedska 1:23:02.0 (1+10)
Frederik Lindstrom Karl Johan Bergman, Marijas Nislon, Bjorn Feri
5. Nemačka 1:23:16.0 (2+7)
Zimon Šemp, Andreas Birnbaher, Arn Pajfer, Mihael Grajs
6. Francuska 1:23:16.2 (1+9)
Vensan Žaj, Vensan Defrasn, Simon Forkad, Martin Forkad
7. Češka 1:23:55.2 (0+9)
Jaroslav Soukup, Zdenek Vitek, Roman Dostal, Mikal Slesingr
8. Ukrajina 1:24:25.1 (0+4)
Oleksander Bilanenko, Andrij Derijžemlija, Vijačeslav Derkah, Sergej Sednev
9. Švajcarska 1:24:36.8 (0+9)
Tomas Frajs, Matijas Zimen, Benjamin Veger, Zimon Halenbarter
10. Kanada 1:24:50.7 (0+7)
Robin Kleg, Mark-Andre Bedar, Brendan Grin, Žan FIlip Legelek


sreda 1. april 2020.

Sportovi

Medalje

  Država Zlatne medalje Srebrne medalje Bronzane medalje Ukupno
1. Kanada Kanada 14 7 5 26
2. Nemačka Nemačka 10 13 7 30
3. Sjedinjene Američke Države Sjedinjene Američke Države 9 15 13 37
4. Norveška Norveška 9 8 6 23
5. Južna Koreja Južna Koreja 6 6 2 14