Ponedeljak, 21.10.2019.

18:20

Lajović poražen na startu turnira u Bazelu

Srpski teniser Dušan Lajović i njegov dubl partner eliminisani su u prvom kolu turnira u Bazelu od meksičko-pakistanskog dubla Gonzales – Kureši.

Izvor: SN

Autor: SN

Photo by Matthew Stockman/Getty Images

Gonzales i Kureši bili su veoma dominantni u prvom setu, pa su umalo u drugom gemu došli brejka, ali su Lajović i Albert Ramos Vinjolas uspeli da se odbrane.

Ipak, meksičko-pakistanski par je u četvrtom gemu ipak napravio brejk, poveo sa 3:1 i bez većih problema osvojio prvi set rezultatom 6:3.

U drugom setu, situacija je bila vrlo slična, iako je srpsko-španski par napravio brejk u prvom gemu, dopustili su protivniku još dva, pa su rezultatom 6:4 krunisali dobru igru u drugom periodu i prošli u drugo kolo.

Lajović će nastaviti turnir u Bazelu u pojedinačnoj konkurenciji, a protivnik u prvom kolu biće mu Radu Albot iz Moldavije. Nagradni fond turnira iznosi 2.2 miliona evra.