Đere srušio Majera za plasman u polufinale Umaga

Šampion turnira u Riju Laslo Đere plasirao se u polufinale turnira u Umagu.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

EPA-EFE/SRDJAN SUKI

Teniser iz Sente je posle velike borbe i 162 minuta igre bio bolji od 60. tenisera sveta, Argentinca Leonarda Majera, 6:4, 6:7 (6), 6:3.

Đere je tako nastavio sa dobrim rezultatima na turniru koji ove godine slavi jubilej, 30 godina postojanja.

U početnom setu, Laslo je u trećem gemu uspeo da načini brejk i povede sa 2:1 što mu je bilo dovoljno da osvoji početni set rezultatom 6:4.

U drugom delu igre, razvila se još veća borba, Argentinac je bio nešto agilniji i u 12. gemu pri vođstvu od 6:5 imao je tri set lopte na servis Đerea, ali ih nije iskoristio.

Ipak, u taj-brejku, posle prednosti od 6:3, dobio je nove tri prilike da reši set u svoju korist, ali je Đere i to neutralisao, ali nažalost ne i onu na 7:6, pa je Majer stigao do izjednačenja.

Ipak u setu odluke, Đere je bio smireniji i koncentrisaniji, pa je u šestom gemu napravio ključni brejk za 4:2 što mu je bilo dovoljno da meč privede kraju kako je želeo i plasira se među četiri najbolja.

Laslov protivnik u borbi za finale biće mađarski teniser Atila balaš, 208. na svetskoj listi.

On je bio bolji od Stefana Travalje, 3:6, 7:6, 6:3.

U preostalim mečevima četvrtfinala igraju Dušan Lajović - Aljaž Bedene odnosno Stefano Karuzo i Fakundo Banjis.

Nagradni fond turnira u Umagu je 524.340 evra.