Četvrtak, 23.05.2019.

22:10

Nina Stojanović zaustavljena u četvrtfinalu Nirnberga

Srpska teniserka Nina Stojanović doživela je poraz u tri seta od Rumunke Sorane Kirstee na turniru u Nirnbergu.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Robert Cianflone/Getty Images

Stojanovićeva je poražena rezultatom 2-1 (4:6, 6:4, 6:2) posle dva časa i osam minuta borbe.

Nina nije uspela da iskoristi set "viška" i da se plasira u prvo WTA polufinale u karijeri.

Ona je u drugom setu u dva navrata imala brejk viška, ali je Kirstea prva došla do set lopti. Srpska teniserka je uspela da spasi tri vezane i da vrati brejk, ali je na 5:4 pretrpela novi.

U trećem setu dosta iskusnija Kirstea je iskoristila pad Stojanovićeve i bila ubedljiva, te se plasirala u polufinale.

U borbi za finale Rumunka se sastaje sa kazahstanskom teniserkom Julijom Putintsevom.