Ponedeljak, 19.03.2018.

08:56

Federer besneo i vređao sudiju

Švajcarski teniser Rodžer Federer bio je nervozan tokom čitavog turnira u Indijan Velsu, a kulminacija je stigla u finalu sa Huanom Martinom del Potrom.

Photo by Kevork Djansezian/Getty Images

Federer je u finalu prvog Mastersa u sezoni poražen od Del Potra rezultatom 6:4, 6:7 (8-10), 7:6 (7-2), iako je propustio tri meč lopte.

Međutim, u finišu drugog seta, kada se rezultat lomio u taj brejku, Švajcarac je dobio poen i već proslavljao izjednačenje na 1:1, da bi sudija dozvolio Argentincu čelendž.

Negodovao je jer je protivnik nešto kasnije zatražio proveru, potom se razbesneo i opsovao sudiju po okončanju seta.

Nervoza mu nije pomogla i Del Potro je na kraju slavio, stigavši tako do svoje prve titule na turnirima iz serije 1.000.