Subota, 29.04.2017.

18:09

Nadal u finalu za desetu titulu u Barseloni

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u finale turnira u Barseloni pošto je u polufinalu pobedio Argentinca Horasija Sebaljosa u dva seta, 6:3, 6:4.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

’Bik sa Maljorke’ će pokušati da osvoji desetu titulu u Barseloni,a na tom putu boriće se protiv Austrijanca Dominika Tima, koji je pobedio prvog reketa sveta Endija Marija.

Peti teniser sveta za sat i 35. minuta savladao je 84. rangiranog igrača na ATP listi.

Nadal će se u nedelju igra svoje 12. finale za desetu titulu u Barseloni i boriće se za 71. trofej u karijeri.

Španac je za nešto više od pola sata uzeo prvi set u kom je mnogo bolje servirao od protivnika spasavši svih pet lopti prilika koje je Sebaljos imao da mu oduzme.

U drugom setu Nadal je na teži način došao do pobede. Tek u devetom gemu viđen je brejk, u kom je ’Bik sa Maljorke’ oduzeo servis protivniku čime je i rešeno pitanje pobednika,

Nadal će se u nedelju igra svoje 12. finale za desetu titulu u Barseloni.