Subota, 29.04.2017.

11:29

Janko u drugom uzastopnom finalu u Kini

Janko Tipsarević plasirao se u finale čelendžera u An-Ningu, drugo uzastopno u Kini, pošto je prethodno osvojio titulu u Čingdau.

Getty Images

Tipsa je bio bolji od Huana Pabla Pasa iz Argentine u dva seta, posle 84 minuta igre – 6:4, 6.3.

Janko, trenutno 71. igrač sveta, ispustio je brejk u prvom setu, ali je uspeo još jednom da oduzme servis rivalu i stigne do vođstva u setovima.

U drugom delu meča viđena je daleko neizvesnija borba, Tipsarević je u drugom gemu propustio tri šanse da stigne do novog brejka, ali Argentinac nije uspeo da se izvuče u osmom.

Iskoristio je prvu od dve vezane šanse 5:3, da bi Pas pokušao da se vrati pošto je spasao dve meč lopte. Ipak, ovoga puta Janko nije dozvolio brejk i iz treće prilike završio je meč.

Za novi trofej boriće se sa Francuzem Kventinom Halisom, koji je bio bolji od Nemca Oskara Otea 6:3, 4:6, 6:3.

Turnir u An-Ningu igra se za nagradni fond od 150.000 dolara.