Petak, 06.01.2017.

19:50

Doha: Mari preko Berdiha do Đokovića

Prvi reket sveta Endi Mari plasirao se u finale ATP turnira u Dohi pobedom nad Tomašom Berdihom sa 6:3, 6:4.

Izvor: mn

Autor: mn

Getty Images

On će se u finalu boriti za Novakom Đokovićem koji će pokušati da odbrani trofej, a srpski teniser je ranije u petak bio bolji od Fernanda Verdaska posle preokreta.

Biće to 36. međusobni duel dvojice najboljih tenisera sveta, a srpski teniser vodi sa 24:11 u pobedama.

Mari je do pobede nad Čehom stigao sa sat i 43 minuta igre. U prvom setu napravio je jedan brejk, mogao već u osmom gemu da povede sa 1:0, ali je propustio dve set lopte, da bi to učinio sigurnom igrom u nastavku.

Na početku drugog seta viđena nešto neizvesnija borba, Britanac je prvi stigao do brejka u trećem gemu, Čeh je odmah odgovorio, ali mu je Mari još jednom oduzeo servis, bez problema priveo meč kraju i tako ostvario 11. pobedu posle 17 duela sa Berdihom.