Petak, 29.07.2016.

19:48

Vavrinka prvi polufinalista u Torontu

Peti teniser sveta Stan Vavrinka prvi se plasirao se u polufinale Rodžers kupa u Torontu.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Vaughn Ridley/Getty Images

Vavrinka je u četvrtfinalu veoma lako savladao Kevina Andersona iz Južne Afrike, rezultatom 6:1, 6:3.

Švajcarac je fantastično otvorio meč – brzo je poveo 4:0 i tada je bilo jasno da će dobiti prvi set. Početkom drugog dela propustio je nekoliko prilika, potom spasao dve brejk šanse, pre nego što je oduzeo servis rivalu i završio posao za nešto više od 70 minuta igre.

Momak iz Ženeve u borbi za finale igraće sa pobednikom meča Kei Nišikori – Grigor Dimitrov.

Rodžers kup počeo je u ponedeljak i igra se za nagradni fond od 4.691.730 dolara.