Petak, 12.02.2016.

20:28

Tim zaustavio Lajovića u Buenos Ajresu

Srpski teniser Dušan Lajović završio je učešće na turniru u Buenos Ajresu u četvrtfinalu, porazom od Austrijanca Dominika Tima.

Izvor: JT

Autor: JT

Getty Images

Tim je do trijumfa došao sa 6:4, 6:2, posle jednog sata i 19 minuta igre.

U polufinalu, Tima očekuje susret sa boljim iz duela između Španca Rafaela Nadala i Paola Lorencija iz Italije.

Lajović je veći otpor Timu pružio u prvom setu, ali je austrijski teniser koristio svoje prilike i tako je na kraju došao do trijumfa. Lajović je imao pet brejk prilika, ali je Tim svih pet odbranio, a sam je tri puta oduzeo servis srpskom teniseru, što mu je bilo dovoljno za pobedu. Koliko je Austrijanac bio nadmoćan govori i podatak da je imao 18 poena više od Lajovića.

Turnir u Buenos Ajresu igra se za nagradni fond od 523.470 dolara.