Utorak, 05.05.2015.

18:25

Ana prošla, sledi Suares Navaro

Srpska teniserka Ana Ivanović savladala je Jelinu Svitolinu sa 6:3, 6:4 u drugom kolu turnira u Madridu.

Beta/AP

To je šesti trijumf Ivanovićeve u isto toliko duela sa Ukrajinkom, a u njima je ukupno izgubila samo set.

U trećoj rundi Ana će se sastati sa Karlom Suares Navaro, koja je bila bolja od Julije Gerges sa 6.3, 7:5.

U prvom setu Ana je odigrala briljantan četvrti gem – niz sjajnih riterna i vinera iz forhenda doneo joj je brejk bez izgubljenog poena. Tu prednost Ivanovićeva je održala do kraja seta bez problema, ali smo u drugom setu videli veću borbu.

Svitolina je napravila brejk na startu i povela sa 2:0, u sledećem gemu propustila je tri gem lopte, a Ana je realizovala svoju treću brejk loptu i smanjila je na 2:1.Pri rezultatu 4:4 Ivanovićeva je napravila prelomni brejk, da bi u narednom gemu spasla brejk loptu i osigurala trijumf za jedan čas i 21 minut igre.

Sa Suares Navaro, rivalkom u trećoj rundi, Ana je igrala dva puta i oba puta je slavila - 2012. u Dohi bilo je 6:1, 4:1 kad je Španjolka predala, a prošle godine u Rimu rezultat je glasio 6:4, 3:6, 6:4.

Karla igra odlično ove godine, trenutno je 12. na svetu i igrala je finala u Antverpenu i Majamiju.