Nedelja, 03.05.2015.

17:53

Federer prvi car Istanbula

Drugi teniser sveta Rodžer Federer osvojio je ATP turnir u Istanbulu koji je ove sezone premijerno organizovan.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Beta/AP Photo

Federer je u finalu turnira iz serije 250 pobedio Pabla Kuevasa iz Urugvaja sa 6:3, 7:6 (12-10), posle nešto više od 95 minuta igre.

Švajcarac nije blistao u najvećem turskom gradu, ali je uspeo da slavi i osvoji treći trofej u sezoni, posle onih u Dubaiju i Brizbejnu.

Momak iz Bazela odlično je otvorio finalni duel – napravio je brejk već u drugom gemu, poveo sa 3:0, a onda lagano održavao stečenu prednost do kraja seta.

Rodžer je u sedmom gemu drugog seta oduzeo servis protivniku, ali je Kuevas već u sledećem uzvratio, pa se otišlo u taj brejk. Kada je Federer propustio tri meč lopte činilo se da urugvajski igrač može da se vrati. Ipak, Švajcarac je spasao tri set lopte i slavio rezultatom 6:3, 7:6.

On je tako stigao do 85. pehara u karijere iz 128 finala.

ATP turnir iz serije 250 u Istanbulu igran je od 27. aprila do trećeg maja za nagradni fond od 439.405 dolara.