Sreda, 25.02.2015.

18:40

RF serijom 20:0 "slomio" Verdaska

Drugi teniser sveta Rodžer Federer nastavio je put ka odbrani titule na ATP turniru u Dubaiju, pobedom nad Fernandom Verdaskom.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Beta/AP Photo/Kamran Jebreili

Federer se plasirao u četvrtfinale Dubaija trijumfom nad Verdaskom sa 6:4, 6:3, posle 59 minuta igre.

Interesantno, Švajcarcu je bilo potrebno isto vremena koliko i Novaku Đokoviću da u osmini finala pobedi Andreja Golubjeva.

Rodžer će se u borbi za polufinale sastati sa Rišarom Gaskeom iz Francuske, koji je u tri seta eliminisao Roberta Bautista-Aguta.

Verdasko je mnogo bolje otvorio meč i već posle manje od 10 minuta igre vodio sa 3:0, uz jedan brejk prednosti. Ipak, od rezultata 4:1 Federer je nanizao čak 20 uzastopnih poena i rešio prvi set u set u svoju korist.

Posle razmene brejkova na startu drugog sedmostruki šampion u ovom gradu ponovo je dodao gas, oduzeo servis protivniku i sačuvao ga do kraja.

On će protiv Gaskea u četvrtak igrati 16. međusobni meč, a u ukupnom skoru vodi rezultatom 13-2.

Turnir u Dubaiju igra se za nagradni fond od dva i po miliona dolara.