Subota, 25.10.2014.

19:09

Federer preko Karlovića u finalu

Rodžer Federer igraće protiv Davida Gofana u finalu turnira serije 500 u Bazelu.

Švajcarski teniser je u drugom polufinalu savladao Ivu Karlovića sa 2:1, po setovima 7:6(8), 3:6, 6:3.

Hrvatska teko neće imati nijednog igrača u finalu, iako je imala dvojicu polufinalista.

Karlović je pružio veliki otpor Federeru, a utisak je da je priliku propustio u taj-brejku prvog seta koji je Rodžer dobio sa 10:8.

U drugom setu jedan brejk je bio dovoljan Karloviću da izjednači u setovima, ali na kraju je ipak poražen. Federer je u odlučujućem periodu imao samo jednu brejk šansu, ali i ona mu je bila dovoljna za pobedu i plasman u finale.

Tamo ga čeka David Gofan koji je u polufinalu zaustavio hrvatsku senzaciju Bornu Ćorića.