Četvrtak, 16.10.2014.

13:27

Robredo zaustavio Krajinovića

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u četvrtinu finala Kupa Kremlja u Moskvi, pošto je poražen od Španca Tomija Robreda – 2:0 (6:3, 6:4).

Šestom nosiocu bilo je potrebno tačno sat vremena da stigne do trijumfa, a u svakom setu napravio je po jedan brejk.

Krajinović je uspeo da spase dve, od tri vezane, brejk lopte u šestom gemu prvog seta, ali je španski veteran iskoristio treću i pretvorio je kasnije u vođstvo u setovima.

U drugom delu igre iskoristio prvu šansu da protivniku oduzme servis i poveo sa 4:2. Ni ovoga puta nije imao problema da održi prednost, pa je ubrzo upisao zaslužen trijumf.

Robredo će u četvrtfinalu igrati protiv drugog nosioca Marina Čilića iz Hrvatske.