Nedelja, 14.09.2014.

14:53

DK: Rodžer doneo finale Švajcarskoj

Teniska reprezentacija Švajcarske plasirala se u finale Dejvis kupa pobedom nad Italijom u Ženevi.

Izvor: SO

Autor: SO

Posle dva dana Švajcarska je vodila sa 2-1 u pobedama, a ključni bod domaćinu doneo je Rodžer Federer, koji je savladao Fabija Fonjinija sa 6:2, 6:3, 7:6 (7-4).

Rival Švajcarcima u finalu biće Francuska, koja je još u subotu obezbedila trijumf nad Češkom.

U prva dva seta Rodžer je bio superioran, nije dozvolio nijednu brejk šansu rivalu i rutinski je poveo sa 2-0 u setovima. U trećem setu Fonjini je pružio najjači otpor, propustio je i tri vezane brejk prilike, zatim je spasao jednu brejk loptu, a do kraja seta nije bilo šansi za brejk.

U taj brejku se Italijan držao do 4:4, a onda je Federer vezao tri poena i obezbedio plasman u finale za Švajcarsku.

“Lepo je deliti emocije sa navijačima i voljenim osobama, a i lep je osećaj deliti uspeh sa saigračima u timu. Bilo je odlično“, kazao je Federer.

Finale Dejvis kupa na programu je od 21. do 23. novembra, a domaćin je Švajcarska.