Sreda, 16.07.2014.

13:44

Hamburg: I Lajović u 3. kolu!

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u treću rundu turnira iz Serije 500 u Hamburgu.

Izvor: SO

Autor: SO

On je savladao 56. igrača sveta Karlosa Berloka sa 6:4, 6:3 u meču koji je trajao 84 minuta.

Lajović, koji je trenutno 71. na ATP listi, prvi set dobio je relativno lako, u drugom je bilo više borbe, ali je 24-godišnji srpski teniser bolje odigrao ključne poene i zasluženo je došao do trijumfa.

Za plasman u četvrtfinale Lajović će se boriti sa zemljakom Filipom Krajinovićem, koji je ostvario najveću pobedu u karijeri eliminisavši Fabija Fonjinija.

Prvi set odlučen je na samom startu – Lajović je već u drugom gemu napravio brejk, a do kraja seta rival nije imao niti jednu priliku za brejk. U prvom gemu drugog seta Dušan je propustio dve brejk šanse, ali je onda u četvrtom gemu uspeo da spase dve brejk šanse za protivnika.

Odlučio je sedmi gem, u kojem je Lajović iskoristio četvrtu brejk loptu i došao do ključne prednosti koju do kraja nije ispustio.