Petak, 18.04.2014.

17:41

Rodžer se provukao, čeka Novaka

Rodžer Federer treći je polufinalista Mastersa u Monte Karlu nakon što je posle preokreta savladao Žo-Vilfreda Congu sa 2:6, 7:6, 6:1.

Švajcarac se dugo mučio sa servisom Francuza, propustio je u taj-brejku i tri set lopte, ali je ipak uspeo da dođe do trijumfa.

Conga je mnogo bolje počeo meč i napravivši dva brejka ubedljivo je dobio prvi set sa 6:2.

Međutim, u nastavku meča Francuz nije uspeo da iskoristi prednost i sreću koju je imao. Federer je tokom celog meča napravio samo dva brejka iz čak 19 prilika, a u prva dva seta nije uspevao da oduzme servis rivalu.

Meč je praktično rešen u finišu drugog seta, Conga je u taj-brejku spasao tri set lopte i izjednačio na 6:6, imao je i servis, ali nije uspeo da slavi.

U trećem setu nije bilo dileme i Švajcarac je prošao u polufinale gde će igrati protiv Novaka Đokovića ili Giljerma Garsije-Lopesa. U drugom polufinalu igraće Vavrinka I Ferer.