Petak, 15.06.2012.

19:25

Hale: Raonić namučio Federera

Rodžer Federer plasirao se u polufinale ATP turnira u Haleu pošto je posle preokreta dobio Miloša Raonića sa 6:7(4), 6:4, 7:6(3).

Izvor: AG

Autor: AG

Protivnik u polufinalu trećem teniseru sveta biće Mihail Južni koji je prethodno bio bolji od Radeka Štepaneka sa 2:1.

Federer je protiv visokog Kanađanina morao preokretom da dođe do pobede, iako Raonić tokom celog meča nije imao nijednu brejk šansu.

U prvom setu Raonić je uspeo da stigne do taj-brejka koji je strahovitim servisima dobio sa 7:4, ali u nastavku je Švajcarac pokazao zbog čega je toliko uspešan na travnatoj podlozi.

Jedini brejk na meču viđen je odmah na startu drugog seta i to je Federeru bilo dovoljno da izjednači rezultat.

Treći set je kao i prvi odlučen u 13. gemu. Raonić ovoga puta nije iznenadio Federera i poražen je iako je imao čak 25 as udaraca na ovom duelu.

U drugom polufinalu igraće Filip Kolšraber koji je pobedio Rafaela Nadala i pobednik duela Has – Berdih.