Ponedeljak, 21.06.2010.

18:35

Federer posle preokreta u 2. kolu

Rodžer Federer plasirao se u drugo kolo Vimbldona posle teške pobede nad Kolumbijcem Alehandrom Faljom u pet setova 5:7, 4:6, 6:4, 7:6, 6:0.

Federer je prvi put u karijeri izgubio prva dva seta na Vimbldonu, a zatim dobio meč. Kolumbijac je bio blizu senzacionalne pobede u meču koji je trajao 3 sata i 18 minuta.

Falja je u trećem setu imao tri brejk lopte kod rezultata 4:4 koje nije iskoristio i Federer se vratio u meč. Kolumbijac je dobro igrao i u 4. setu, ali je Federer lako dobio set u taj-brejku, bilo je 7:1.

Kolumbijac više nije imao snage u petom setu, pa je drugi teniser sveta peti set dobio bez izubljenog gema za samo 27 minuta. rugom kolu Vimbldona Federera čeka srpski teniser Ilija Bozoljac koji je u prvom kolu bio bolji od Čileanca Nikolasa Masua.