Nedelja, 13.06.2010.

20:44

Na Li osvojila Birmingem

Kineska teniserka Na Li trijumfovala je na WTA turniru u Birmingemu, pošto je u finalu savladala Ruskinju Mariju Šarapovu sa 2:0, po setovima 7:5, 6:1.

Izvor: LB

Autor: LB

Bila je to repriza njihovog međusobnog duela iz prošlogodišnjeg polufinala istog turnira, pošto je Kineskinja i tada bila uspešnija od Šarapove.

Međutim, Na Li je u prošlogodišnjem finalu poražena od Slovakinje Magdalene Ribarikove.

Šarapova je bolje počela i meč i povela 3:1, ali je Li odmah uzvratila i izjednačila na 3:3, da bi novim brejkom u 12. gemu dobila prvi set.

U nastavku meča Ruskinja je potpuno pala i samo je statirala na terenu dok je Na Li osvajala poene i na kraju potpuno zasluženo trijumfovala. Kineskinja je drugi set dobila za samo 24 minuta igre.

Šarapova je porazom u finalu propustila priliku da postane prva teniserka koja je ove sezone osvojila tri turnira. Ruskinja je u 2010. trijumfovala u Memfisu i Strazburu.