Nedelja, 14.02.2010.

13:59

Zimonjić i Nestor odbranili trofej

Nenad Zimonjić i Danijel Nestor odbranili su titulu na turniru dublova u holandskom Roterdamu.

Izvor: B92, zvanični sajt

Autor:B92, zvanični sajt

Oni su u finalu posle velike i neizvesne borbe, pobedili Australijanca Henlija i Šveđanina Aspelina sa 2:1, po setovima 6:4, 4:6 i 10:7.

Ovo je drugi trofej za Beograđane u novoj sezoni, posle trijumfa u Sidneju, i poraza u finalu prvog Gren slema sezona u Melburnu od Braće Brajan.

U prva dva seta odlučivao je po jedan brejk sa obe strane. U prvom Nestor i Zimonjić su jednim rutinski stigli do seta, a u drugom su istom merom u petom gemu, uzvratili Aspelin i Henli.

Odlučio je treći taj-brejk set, pa su Nestor i Zimonjić slavili posle 78 minuta igre, ujedno odbranili 500 bodova i došli do novčane nagrade od 82 hiljade evra.