Petak, 05.02.2010.

15:42

Poraz Troickog u 1/4 finalu Zagreba

Viktor Trocki nije uspeo da se plasira u polufinale turnira u Zagrebu pošto je poražen u četvrtfinalnu od Mihaela Berera rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:3.

30-godišnji Nemac je tako u prestonici Hrvatske eliminisao dvojicu srpskih igrača s obzirom da je na startu takmičenja bio bolji od Janka Tipsarevića. Troicki je bio postavljen za četvrtog nosioca i u duel protiv 65. tenisera sveta ušao je kao favorit, ali je lako izgubio.

U prvom setu reprezentativac Srbije nije imao nijednu brejk šansu, dok je Berer u desetom gemu uspeo da iskoristi četvrtu priliku za brejk i tako dobije set sa 6:4.

Ni u nastavku meča Troicki nije podigao nivo igre. Servis mu nije išao i dao je protivniku šest brejk prilika, od kojih je Berer iskoristio jednu i to mu je ponovo bilo doboljno za osvajanje seta.

Nagradni fond turnira u Zagrebu je 450.000 evra.