Nedelja, 04.10.2009.

11:33

Poraz Troickog u finalu Bangkoka

Srpski teniser Viktor Troicki poražen je u finalu Tajland Opena u Bangkoku od Francuza Žila Simona sa 7:5, 6:3.

Srpski teniser je pri rezultatu 5:4 imao priliku da na sopstveni servis osvoji prvi set, ali je Simon uzvratio i do kraja meča sigurnom igrom došao do pobede, posle 75 minuta igre. Ovo je bio prvi trofej za Simona ove sezone, a ukupno šesti u karijeri. Francuz je za osvajanje turnira osvojio 100.100 dolara i 250 ATP poena, dok je Troickom pripalo 52.700 dolara i 130 bodova.

Obojica tenisera su prvih osam gemova u prvom setu osvajali poene na sopstveni servis, a onda je u devetom gemu Troicki napravio brejk za 5:4 i došao u priliku da na sopstveni servis osvoji prvi set. Ipak, Simon je posle brejka Troickog zaigrao znatno ozbiljnije i sigurnije, oduzevši odmah servis srpskom teniseru za izjednačenje na 5:5. Do kraja seta Simon je sigurnom igrom došao do 7:5.

U drugom setu Troicki je propustio priliku da napravi brejk već u prvom gemu. Meč se i definitivno prelomio u šestom gemu kada je Simon napravio brejk, nakon što je Troicki iz relativno lakog smeča pogodio mrežu. Francuz je poveo sa 4:2 i onda je meč rutinski priveo kraju.

Susret između Troickog i Simona trajao je jedan sat i 15 minuta.

Simonu je za osvajanje Tajland Opena pripalo 100.100 dolara i 250 ATP poena, dok je Troicki za učešće u svom drugom finalu u karijeri, osvojio 130 ATP poena i 52.700 dolara.