Petak, 04.09.2009.

19:11

USO: Ispali Vemić i Zverev

Srpski teniser Dušan Vemić i njegov dubl-partner Miša Zverev izgubili su u drugom kolu US opena od 5. nosilaca Maksa Mirnjija i Endija Rama 7:5, 3:6, 6:1.

Meč je trajao 100 minuta. U trećoj rundi Ram i Mirnji igraće sa boljim iz okršaja Čermak/Mertinjak – Boleli Sepi. Dušan Vemić takmiči se i u miks-dublu sa Flavijom Penetom, a u drugoj rundi rivali su im Kara Blek i Leander Paes.

U prvom setu odlučio je pad koncentracije Vemića i Zvereva u finišu seta, kada su peti nosioci iskoristili jedinu brejk loptu i osvojili set. Srpsko-nemačka kombinacija uspela je da se trgne u drugom setu i da jednim brejkom, uz jednu spasenu brejk loptu, izjednači u setovima.

Ipak, Mirnji i Ram su u odlučujućem setu potrvdili ulogu favorita i ubedljivo slavili (6:1) osvojivši duplo više poena od rivala – 28:14.

Turnir u Njujorku igra se za ukupni nagradni fond od 20 miliona dolara.