Utorak, 12.05.2009.

16:50

Troicki poražen u 1. kolu Madrida

Srpski teniser Viktor Troicki poražen je u prvom kolu turnira Masters serije od Nikolaja Davidenka rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:2.

Meč je trajao samo jedan čas i 17 minuta. Novak Đoković je sada jedini preostali predstavnik Srbije u pojedinačnoj konkurenciji u Madridu. Njegov protivnik u drugom kolu je 65. teniser sveta Španac Oskar Ernandes.

Troicki je počeo meč brejkom, ali već u narednom gemu Davidenko je uzvratio. Ruski teniser se mučio u petom gemu na svoj servis, ali 41. igrač na ATP listi nije uspeo to da iskoristi.

U drugom setu, Davidenko je igrao sigurno i lako poveo sa 4:1. Troicki je pogoršao procenat ubačenog prvog setrvisa (44%) i nastavio da propušta prilike za brejk. Srpski teniser imao je samo sedam vinera, deset manje od svog protivnika.

Janko Tipsarević eliminisan je u ponedeljak takođe u prvom kolu od Amerikanca Mardija Fiša u dva seta 7:6, 6:4.

Turnir u Madridu igra se za nagradni fond od tri miliona i 700 hiljada evra.