Subota, 28.03.2009.

20:45

Majami: Nova pobeda Tipsarevića

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u 3. kolo turnira u Majamiju, pobedom nad Austrijancem Jirgenom Melcerom, sa 2:0, po setovima 6:4, 6:3.

U sledećem kolu Tipsarević će igrati sa pobednikom meča između Argentinaca Huana Martina del Potra i Martin Vasalo Arhuelja.

Posle pobede nad Haseom Akasusom u tri seta u prvom kolu Tipsarević je posao u drugom kolu završio za 78 minuta. Već na početku meča srpski teniser napravio je brejk i do kraja seta sačuvao prednost za konačnih 6:4.

Drugi set počeo je identično. Tipsarević je napravio brejk u prvom gemu, ali je Melcer ovaj put uspeo da se vrati brejkom u šestom. Ipak, već u sledećem gemu, Tipsarević je uzvratio i stekao ključnu prednost. Od izjednačenja kod 3:3 srpskom teniseru pripala su sledeća tri gema za 6:3 u drugom setu.