Subota, 28.03.2009.

17:34

Troicki izbacio Nalbandijana

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u 3. kolo turnira u Majamiju, pobedom nad Davidom Nalbandijanom, sa 2:0, po setovima 6:1, 6:3.

Srpski broj 2 pobedio je 14. nosioca za samo 74 minuta. Sledeći protivnik Troickog biće pobednik meča između 24. nosioca, Francuza Rišara Gaskea i Španca Alberta Montanjesa.

Troicki se tako revanširao Argentincu za prošlonedeljni poraz u 3. kolu turnira u Indijan Velsu, kada je Nalbandijan slavio sa 6:4, 6:2 i poveo sa 2:0 u međusobnim susretima.

Ovaj put uloge su bile izmenjene. Troicki je nekadašnjem trećem teniseru sveta prepustio samo četiri gema, uz tri brejka u prvom i jedan u drugom setu, dok Nalbandijan nije uspeo da iskoristi po tri brejk lopte u oba seta.

Troicki se do sada nije sastajao sa Gaskeom i Montanjesom.