Nedelja, 25.01.2009.

07:37

Zimonjić ispao i u miksu

Najbolji srpski dubl igrač nenad Zimonjić nije uspeo da se plasira u drugo kolo Australian Opena u konkurenciji mešovitih parova.

Zimonjić i Ana-Lena Grenefeld poraženi su od prvih nosilaca Kare Blek iz Zimbabvea i Leandera Paesa iz Indije –4:6, 6:4, 10:7. Pobednici u drugoj rundi igraju sa Švajcarkinjom Pati Šnider i Veslijem Mudijem iz Južne Afrike, koji su na startu turnira pobedili Ruskinju Alisu Klejbanovu i Brazilca Bruna Soareša u dva seta – 6:3, 6:4.

Prvi set meča protekao je u tvrdoj igri, u kojoj je jedan brejk bio dovoljan prvim nosiocima za uspeh.

U drugom setu sve se promenilo, srpsko-nemačka kombinacija je znatno više grešila, ali je u pravim trenucima napadala servis protivnika i posle ukupno pet brejkova dobila taj set 6:4.

U produženom taj-brejku igralo se ravnopravno do 5-5, ali je u nastavku indijsko-zimbabveanski tandem bio bolji i stigao do druge runde.