Četvrtak, 18.09.2008.

09:02

Jelena lako do trećeg kola

Jelena Janković plasirala se u treće kolo turnira u Tokiju lakom pobedom nad Flavijom Penetom sa 2:0 u setovima.

Izvor: ČŽ

Autor: ČŽ

Prvi set Jelena je dobila sa 6:2, a drugi još lakše sa 6:1 u meču koji je trajao samo 61 minut. Jelena je odservirala pet aseva, ali i tri duple servis greške. Uspela je da odbrani obe brejk prilike protivnice u prvom setu i da iskoristi sve četiri svoje prilike. U drugom setu nije pružila Peneti nijednu priliku za brejk.

U narednom kolu Jankovićeva će igrati sa Svetlanom Kuznjecovom, koja je jednako lako savladala Japanku Murita sa 2:0 po setovima 6:1 i 6:1.

Ajumi Murita je domaća takmičarka koja je na turnir ušla preko vajld karda, dok je Kuznjecova peti nosilac.

Naša teniserka je prvi kosturaš na turniru.