Petak, 01.08.2008.

21:22

Jankovićeva poražena u četvrtfinalu

Jelena Janković poražena je u četvrtfinalu turnira u Montrealu od Slovakinje Dominike Cibulkove sa 2:0.

Izvor: Aleksandar Kovačević

Autor:Aleksandar Kovačević

Druga teniserka sveta tako je propustila još jednu šansu da od ponedeljka preuzme vodeću poziciju na WTA listi prvi put u karijeri pošto je Ana Ivanović eliminisana u osmini finala. Posle jednog sata i 25 minuta Jelena Janković je izgubila od Dominike Cibulkove u dva seta 7:5, 6:2.

Iako je odlično započela meč i povela sa 5:1, Jelena se opustila, naglo izgubila ritam i dozvolila protivnici da sa šest vezanih gemova napravi veliki preokret.

Cibulkova je nastavila sa odličnom igrom, igrala je agresivno i napadala. Jankovićeva je uspela u drugom setu da smanji prednost Slovakinje na 3:2, ali to je bilo sve što je uradila do kraja meča.

Turnir u Montrealu igra se za ukupni nagradni fond od 1,34 miliona dolara.