Srbi u Evropi: Tadićev bes na saigraču i Herenvenu, Rajković broj jedan na "Starom kontinentu"

Vikend iza nas od srpskih reprezentativaca u Evropi obeležili su Dušan Tadić i Predrag Rajković.

Ponedeljak, 09.03.2020.

10:46

Srbi u Evropi: Tadićev bes na saigraču i Herenvenu, Rajković broj jedan na
Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images EPA-EFE/YOAN VALAT EPA-EFE/SEDAT SUNA

Videli smo dva gola u režiji Tadića, kapitena Ajaksa, koji je poslednjih nedelja bio na udaru kritika.

Možda je i zato nervozno otvorio meč, računajući i slabije rezultate kompletnog tima u poslednje vreme, i iz toga nasrnuo na saigrača Seržinja Desta.

Tadić je toliko zamerio mladom desnom beku što je imao previše izleta u napad da je "uključio fen". Takav potez kao da ga je razbesneo da igra još bolje, pa je u nastavku postigao dva gola i trasirao put Ajaksu ka pobedi 3:1 nakon dva vezana poraza.

Pored golova imao je i nekoliko lucidnih asitencija i poteza, nagovestivši da se vraća u formu baš pred važan meč Srbije protiv Norveške u Oslu. Blistao je i Predrag Rajković, na šta nas je navikao ove sezone u dresu Remsa u francuskoj Ligi 1.

Kapiten čuvene generacije Zlatnih orlića sa Novog Zelanda odbranio je čak četvrti penal u sezoni protiv Bresta (1:0) i to tome je najuspešniji čuvar mreže u najboljih pet liga u Evropi.

Neverovatno je da je sa 11 metara primio samo jedan gol, pored toga što je ponovo sačuvao mrežu i čak je i u tom parametru jedan od najboljih na "Starom kontinentu".

Vredi istaći prelep pogodak Adema Ljajića i to po ulasku na teren za Bešiktaš, kao i odličnu partiju Darka Lazović sa kapitenskom trakom Verone i asistenciju protiv Sampdorije.

Golmani

Golmani:

Marko Dmitrović (Eibar) – Branio posle pauze od jednog meča u porazu od Maljorke 2:1 na svom terenu
Predrag Rajković (Rems) – fantastičan, odbranio penal protiv Bresta (1:0) i ponovo sačuvao mrežu

Defanzivci

Grafika: Sofascore
Aleksandar Kolarov (Roma) – njegov tim nije igrao
Nikola Milenković (Fiorentina) – odličan na gostovanju Udinezeu (0:0), pogodio stativu da kruniše sjajnih 90 minuta
Nikola Maksimović (Napoli) – njegov tim nije igrao
Matija Nastasić (Šalke) – prosečna partija za 90 minuta u remiju sa Hofenhajmom (1:1)
Miloš Veljković (Verder) – jedan od slabijih pojedinaca za 90 minuta u remiju sa Hertom (2:2)
Stefan Mitrović (Strazbur) – njegov tim nije igrao
Branislav Ivanović (Zenit) – solidnih 90 minuta kao kapiten protiv Lokomotive (0:0), uz žuti karton
Uroš Spajić (Krasnodar) – njegov tim nije igrao
Antonio Rukavina (Astana) – igrao 90 minuta u trijumfu nad Kizilharom (4:0)
Milan Rodić (Crvena zvezda) – zbog povrede propustio gostovanje Mačvi (3:0)
Marko Gobeljić (Crvena zvezda) – odigrao solidno 90 minuta u pobedi nad Mačvom.
Nemanja R. Miletić (Partizan) – odigrao 90 minuta protiv niškog Radničkog i sačuvao mrežu (1:0)

Vezni red

Nemanja Matić (M. Junajted) – zapažen u velikoj pobedi nad gradskim rivalom Mančester sitijem (2:0) za 90 minuta
Luka Milivojević (Kristal Palas) – ušao u poslednjih 20 minuta protiv Votforda (1:0)
Sergej Milinković-Savić (Lacio) – njegov tim nije igrao
Saša Lukić (Torino) – njegov tim nije igrao
Darko Lazović (Verona) – odličan u porazu od Sampdorije (2:1), upisao i asistenciju sa kapitenskom trakom
Filip Đuričić (Sasuolo) – igra u ponedeljak protiv Breše
Marko Grujić (Herta) – na klupi gledao remi sa Verderom (2:2)
Filip Kostić (Ajntraht) – loš za 90 minuta u debaklu od Bajer Leverkuzena (4:0)
Mijat Gaćinović (Ajntraht) – ušao u 57. minutu u Leverkuzenu
Radosav Petrović (Almerija) – nije bio u protokolu protiv Deportiva (4:0)
Nemanja Gudelj (Sevilja) – igrao 90 minuta protiv Atletika u Madridu (2:2), dobio žuti karton
Nemanja Maksimović (Hetafe) – 90 minuta u remiju bez golova sa Seltom, uz žuti karton
Nemanja Radonjić (Marsej) – povređen
Dušan Tadić (Ajaks) – postigao dva gola u pobedi nad Herenvenom (2:0)
Ljubomir Fejsa (Alaves) – igrao 82 minuta u remiju sa Valensijom (1:1)
Andrija Živković (Benfika) – van tima
Adem Ljajić (Bešiktaš) – postigao lep gol za 12 minuta koliko je igrao u pobedi nad Ankaragučuom (2:1)

Napad

Aleksandar Mitrović (Fulam) – igrao 90 minuta u Bristolu (1:1)
Luka Jović (Real Madrid) – van protokola u porazu od Betisa (2:1)
Dušan Vlahović (Fiorentina) – solidnih 90 minuta protiv Udinezea (0:0)
Andrija Pavlović (APOEL) – ušao u 57. minutu u derbiju sa Apolonom (1:1)
Milan Pavkov (Crvena zvezda) – za 90 minuta propustio nekoliko prilika za gol protiv Mačve (3:0)