Kako oceniti Partizanovu 'ludu utakmicu'?

Kada jedna ekipa dobije utakmicu zahvaljujući činjenici da je protivnik postigao dva autogola a ostane utisak da je rezultat mogao ili morao da bude bolji teško je procenjivati učinak igrača.

Partizan je odigrao kriminalnih petnaestak minuta a onda u ostalih 75 uz veliki napor, puno borbe, napada i prilika došao do minimalne prednosti pred revanš u Bakuu.

Četvrtak, 21.08.2014.

23:31

Marko Nikolić je izveo ekipu koja je imala želju da napadne ali je to uradila tek na 0:2. Trener najbolje zna koliko ko od njegovih igrača trenutno može pa je njegov izbor bio Petrović na levom beku, Ninković na terenu, Saša Ilić na klupi.

Odbrana 'crno-belih' izgledala je u prvom delu igre potpuno izgubljeno, svakako i zbog činjenice da je startovala četvorka koja nikada nije izašla na teren u tom sastavu.

Na sredini terena uglavnom se malo igralo, gosti su pokušavali da loptu što pre prenesu do šesnaesterca domaćina, Partizan pokušavao da igra po bokovima. S obzirom na to da je teren možda i cela dva metra uži nego ranije a u očajnom stanju, nije bilo lako ni jednima ni drugima.

Neobična utakmica završena je možda i na najpravedniji način, Partizan je zaslužio da pobedi ali nije zaslužio da ode miran u Azerbejdžan zbog prevelikog broja grešaka, posebno u prvom poluvremenu.

Ako se analizira pojedinačni učinak igrača, svi igrači Partizana, pa i Nikola Ninković, zaslužuju pohvale za borbenost i želju. Što se ostalih elemenata igre tiče, bilo je dobrih ali i veoma slabih stvari...
StarSport
Milan Lukač - teško je dati dobru ocenu golmanu koji na svom terenu od ekipe koja se ne može svrstati u vrhunske primi dva gola u uvodnih 15 minuta. Sa druge strane, Lukač je u obe situacije bio u prilici da zaustavlja udarce sa pet, odnosno deset metara pa je pitanje da li je za njih kriv. Nekoliko pokušaja gostiju sa veće udaljenosti branio je sigurno - 6,5

Miroslav Vulićević - Nije direktan krivac za golove Neftčija, nije učestvovao u akcijama za golove svog tima. Kao i uvek, pretrčao dosta, trudio se i odigrao pošteno. Imao odličnu priliku u drugom delu, nije šutirao precizno. Još jednu važnu utakmicu odigrao u jakom ritmu, od prvog do poslednjeg minuta - 7

Branko Ilić - kada ekipa prima golove iz pet metara štoperi su krivi. Slovenački internacionalac delovao je uglavnom sigurno kod visokih lopti, retko upućivanih u šesnaesterac Partizana, miran sa loptom, dobro postavljen i iskusan u duelima ali i jedan od krivaca za ranih 0:2. Savršena lopta za Grbićev izjednačujući pogodak pokazala je koliko osećaja za igru ima - 6,5

Vojislav Stanković - Loša partija momka koji je pod velikim pritiskom. Pet dana priprema za važnu utakmicu za njega su bili više nego stresni, svakodnevno se pričalo i pisalo o njegovom odlasku u Italiju. Nesiguran i loše postavljen kog golova Azerbejdžanaca - 5,5

Nemanja Petrović - Povreda Volkova uvela ga je u tim, lopte za pogotke gostiju nisu dolazile sa njegove strane pa i krivica nije velika. Kao i većina bekova iz Partizanove škole fudbala ubedljiviji kada krene napred, da Ninković nije promašio prazan gol, upisao bi i asistenciju. Trudio se i nudio saigračima, nije uspevao često da da upotrebljive lopte - 6,5

Darko Brašanac - Defanzivni vezni Partizana nisu dozvoljavali gostima da kreiraju akcije svog tima iz njihove 'zone odgovornosti' ali nisu puno pomagali ni napadima svog tima. Prosečna partija bez ijednog poteza kojim bi zaslužio ocenu veću od prosečne. Borbenost na nivou - 6,5

Nikola Drinčić - Daleko od forme zahvaljujući kojoj je proletos ocenjen kao najbolji igrač Partizana. Pošten pristup, borbenost i odgovornost u igri nisu sporni, ono što se od iskusnog igrača koji zna fudbal očekuje nije pokazao ni protiv Neftčija. Njegov centaršut završio se prvim pogotkom 'crno-belih' - 6,5

Petar Grbić - Možda i najbolji igrač Partizana na utakmici, ostao bez daha posle šezdesetak minuta ali do tada bio najopasniji po gol protivnika. Učestvovao u svim ozbiljnim akcijama u prvom poluvremenu, postigao i prvi 'evropski' gol u crno-belom dresu - 7

Saša Ilić - Nikolićeva procena je da kapiten Partizana ima snage za dvadesetak minuta igre. Znanja ima više od svih ostalih saigrača a borbeniji je od mlađih kolega. Nije učestvovao u akciji za treći gol ali je razlika u igri na sredini terena sa njim i bez njega na terenu očigledna - 7

Nikola Ninković - Momak koji je ne tako davno imao status velike nade Partizana još jednom je zamenjen uz zvižduke. Ako je u prvoj situaciji u kojoj je mogao do pogotka, pri rezulltatu 0:0, šutirao slabo ili nedovoljno jako, promašaj u 26. minutu na 0:2 spada u one koji se teško zaboravljaju i kada ekipa pobedi. Ponašanje posle izmene skandalozno - 5

Andrija Živković - Da li nedovoljno oporavljen, nedovoljno fizički jak za duele u evropskim mečevima ili čak nedovoljno motivisan s obzirom na to da zna da će u Humskoj ostati samo do zime, tek mladi reprezentativac nije uradio skoro ništa za nešto više od pola sata na terenu - 6
StarSport
Danko Lazović - Najiskusniji igrač u startnoj postavi 'crno-belih' još jednom nervozan u prvih 45 minuta. Malo lopti za njega, nedovoljno koncentrisan i u situacijama kada je nešto više mogao da uradi. Sliku svoje igre popravio centaršutom za gol odluke - 5,5

Petar Škuletić - Prilično nevidljiv u većem delu utakmice, bez lopti koje bi iskoristio i pokušao da ugrozi Stamenkovića. Pretrčao puno, kretao se solidno ali bez konkretnog učinka, znatno slabiji nego protiv Ludogoreca - 5,5

Ismael Beko Fofana - Dobio priliku u poslednjih desetak minuta. Nedovoljno za ocenu.

Marko Nikolić - Kao i svaki trener Partizana poslednjih godina pod istim pritiskom i sa istim ili sličnim problemima.

Zabrinjavajuće zbunjena ekipa u uvodnih petnaestak minuta već treći put ovog leta u Humskoj (Malme, Ludogorec, Neftči) je dobrim delom njegova krivica. Angažovana igra i posle lako i rano primljenih golova njegova zasluga. S obzirom da je odbranu sklapao od onoga što ima manje kriv za njihovu neuigranost, izbor igrača prilično očekivan. Ninkovićev start sporan, lepo je mladom fudbaleru pružiti šansu još jednom, odgovorno bi bilo kazniti ga za igru i ponašanje.

Izmene vršio rezonski, mogao da osveži napad i nešto ranije.