- Rusija 2018 -

Golčina Krosa za pobedu Nemačke u nadoknadi vremena!

Reprezentacija Nemačke pobedila je Švedsku sa 2:1 u drugom kolu Grupe F Svetskog prvenstva u Rusiji.

Tok meča možete pratiti u našem LIVE BLOGU.

Nemačka, Švedska
Getty images

Grupa F – drugo kolo:

Stadion: Fišt stadion, Soči
Kapacitet: 44.287
Glavni arbitar: Simon Marčinjak (Poljska)

Sastavi:
Nemačka (4-2-3-1): Nojer – Ektor (od 87. Brant), Boateng, Ridiger, Kimih – Kros, Rudi (od 31. Gindoan) – Miler, Draksler (od 46. Gomes), Rojs – Verner. Selektor: Joakim Lev
Švedska (4-4-2):
Olsen – Augustinson, Grankvist, Lindelef, Lustig – Ekdal, Forsberg, Larson, Klason (od 74. Durmaz) – Berg (od 90. Telin), Toivonen (od 78. Guideti). Selektor: Jane Anderson

Nemačka je pobedila zahvaljujući Marku Rojsu i Toniju Krosu, koji je dao neverovatan gol u 96. minutu meča. Prethodno je genijalan pogodak postigao i Ola Toivonen i tako je Švedska povela 1:0.

Ipak, jasno je bilo od starta da će Nemačka igrati bez mnogo rezerve. Napade je često vukao Kimih, Rojs je bio u ulozi momka koji bi da servira gol, a pogodak je iz kaznenog prostora napadao, formacijski jedini špic Nemaca Timo Verner.

U praksi - svi su napadali i ti napadi su u prvih desetak minuta nagoveštavali da je pitanje trenutka kada će Nemačka dati gol.

Već u drugom minutu opasna šansa pred golom Švedske i prve muke za Olsena. Verner je u kaznenom prostoru glavom spustio za Rojsa, a ovaj je šutirao i izblokiran je.

Šest minuta kasnije, Draksler je prošao po levoj strani i ubacio loptu koja je bila između centaršuta i udarca ka golu, ali je u svakom slučaju prošla blizu stative.

Samo minut kasnije Rojs ubacuje na peterac za Vernera, a Lindelef reaguje ispred njega i spasava gol.

Međutim, najopasniju priliku u prvih dvadesetak minuta je imala Švedska. Berg je posle greške Ridigera istrčao kontru i samo ga je Nojer delio od mreže. Iza leđa mu je bio Boateng koji je uspeo da ga sustigne, gurne dovoljno da pomalo neodlučni Berg šutira traljavo i da mu Nojer odbrani.

Getty Images

Nojer ništa nije mogao u 33. minutu kada je posle greške Nemaca na sredini terena, Berg je povukao loptu, prosledio Klasonu, a ovaj ubacio u kazneni prostor Toivonenu.

Toivonen izvrsno spušta loptu grudima i podiže je stopalom u lob koji ni dvostruko viši Nojer ne bi mogao da skine rukavicom i Švedska je povela 1:0.

Valja napomenuti da su Nemci u tim trenucima imali posed lopte od skoro 80 odsto. Osim toga, samo u prvih desetak minuta su Nemci razmenili više od 100 dodavanja, a Šveđani tek desetak.

Gindoan je u 38. minutu opasno šutirao, Olsen je odbranio, a do kraja prvog dela je Švedska mogla do 2:0.

Berg je dobio idealnu loptu posle orekida, pucao je sa desetak metara glavom, a Nojer je krajnim naporom istrgao tu loptu iz ćoška svog gola i potvrdio klasu uprkos povredi koja ga je dugo mučila.

To je bio znak za buđenje tima Joakima Leva i u drugom poluvremenu je samo Nemačka igrala fudbal. Ušao je Mario Gomes umesto Julijana Drakslera, a Lev je sve karte bacio na napad.

Idealan scenario za njegovu ekipu desio se u 48. minutu kada je Marko Rojs bio na pravom mestu. Izvukao se Verner na bok, poslao loptu po zemlji za Gomesa, ovaj je pao, ali je sve to Rojs ispratio i smestio loptu u mrežu za 1:1.

Već minut kasnije Kros je umalo pogodio mrežu kada se njegov udarac od švedskog igrača odbio u korner. Šezdeset prvi minut, Rojs sam ispred gola, lopta Kimiha idealna, a Marko pokušava petom i ne uspeva.

Nizali su šanse Nemci sve do 82. minuta kada je zbog starta na Bergu Boateng dobio drugi žuti karton i bio isključen.

Tada je Švedska pripretila, Grankvist je glavom umalo dao gol, ali je Nojer još jednom reagovao vrhunski u 84. minutu.

Slično je uradio i Olsen u 88. posle udarca Krosa glavom, ali nije mogao da odbrani u šestom minutu nadoknade istom igraču.

Rojs je namestio loptu pored kaznenog prostora, samo je pipnuo dovoljno da se Kros zaleti i pošalje hirurški preciznu loptu u malu mrežu Olsenovog gola za veliko slavlje i pobedu Nemačke.

Oni sada imaju tri boda, koliko i Šveđani, a jedino se izdvajaju Meksikanci sa šest. Naredni meč Nemačka igra protiv Južne Koreje, a Švedska priotiv Meksika.

Vesti

Katar(za)

Ako sada uložite deset evra, u decembru 2022. godine možete da podignete 810 ukoliko Srbija postane prvak sveta! Ali, znamo da niste ludi da bacate pare, tako neka ostane samo zabeleženo da su „Orlovi“ ostavili mnogo bolji utisak na kladioničare nego na navijače u Srbiji, jer ih oni tretiraju kao 18. favorita za osvajanje Mundijala u Kataru.

Vesti nedelja 22.07. 13:00 Komentara: 54