Petak, 22.06.2018.

23:09

Šaćiri: Ovo ne bismo mogli pre nekoliko godina

Švajcarski reprezentativac Džerdan Saćiri rekao je da je njegova ekipa protiv Srbije pokazala da je napredovala.

"Sajdžije" su savladale "Orlove" 2:1, posle preokreta u Kalinjingradu, u drugom kolu Grupe E Mundijala u Rusiji.

"Godinama dokazujemo da se razvijamo i da napredujemo, a večeras smo to ponovo pokazali na terenu. Oni su vodili sa 1:0, ali smo uspeli da preokrenemo. Naši igrači igraju u vrhunskim evropskim klubovima. Zadržali su mirnoću. Preokrenuli smo utakmicu, a to ne bismo uspeli pre nekoliko godina", rekao je Šaćiri.

Srbija je povela u petom minutu golom Aleksandra Mitrovića, a izjednačio je Granit Džaka u 52. minutu. Pobedonosni gol postigao je upravo Šaćiri u 90. minutu.

Švajcarska je druga na tabeli Grupe E sa četiri boda, koliko ima i prvoplasirani Brazil. Srbija ima tri boda, a Kostarika je bez bodova.

U poslednjem trećem kolu u sredu, Švajcarska će igrati protiv Kostarike, a Srbija protiv Brazila.