- Rusija 2018 -

Loš meč, ali važna pobeda Hrvatske na startu Mundijala!

Fudbaleri Hrvatske ostvarili su važnu pobedu na startu Mundijala u okviru grupe D, pošto su sa 2:0 savladali selekciju Nigerije.

Live blog sa meča Hrvatska – Nigerija podledajte OVDE.

broj gledalaca: 35.000
sudije: Sandro Riči (Brazil), Emerson De Karvaljo (Brazil), Marselo Van Gase (Brazil), Antonio Mateo Lahos (Španija)

Hrvatska (4-2-3-1): Subašić – Vrsaljko, Vida, Lovren, Strinić – Rakitić, Modrić – Rebić (Kovačić 78), Kramarić (Brozović 60), Perišić – Mandžukić (Pjaca 85)
Nigerija (4-3-3): Uzoho – Balogun, Ekong, Šehu, Idovu – Etebo, Endidi, Obi Mikel (Nvankvo 88) – Mozes, Ivobi (Musa 62), Igalo (Ihenačo 73)

Hrvati nisu blistali u Kalinjingradu, štaviše odigrali su veoma slabo, ali su i tako uspeli da budu bolji od indisponiranih Nigerijaca i iskoriste kiks Argentine.

’Gaučosi’ su iznenađujuće remizirali sa Islandom u prvom susretu, pa ekipa Zlatka Dalića ima dobru šansu da završi kao prva u grupi.

Utakmica u Kalinjingradu trebalo je da nam donese dobar fudbal, ali smo za isti ostali uskraćeni u prvih 45 minuta. Hrvati su, pod pritiskom da su favoriti, teško uspevali da kreiraju dobre prilike, dok su se ’Super orlovi’ opredelili za polukontre i kontre.

Ekipa Zlatka Dalića je nekoliko puta pripretila sa distance, ali je nakon nešto više od pola sata igre ipak uspela da stigne do vođstva, iako u prvom delu nijedna ekipa nije imala šut u okvir gola.

Nakon kornera Luke Modrića sa desne strane, Mario Mandžukić se bacio u petercu i zahvatio loptu glavom koja je, na putu zakačila rivala i završila u mrežu – autogol je postigao Etebo.

4. Nigerija 1 0 0 1 0:2 0

Nigerija je već u sledećem napadu mogla da uzvrati, Odion Igalo nije uspeo, da bi najbolju šansu za ovu afričku selekciju propustio Aleks Ivobi u finišu poluvremena. Vezista Arsenala je iz prve uhvatio odbitak i opalio ga golu Danijela Subašića, ali je ispred njega sjajno izblokirao Dejan Lovren i Hrvatima sačuvao minimalnu prednost pred odmor.

Drugo poluvreme počelo je očekivanom ofanzivom ’Super orlova’, ali osim sporadičnih pokušaja Viktora Mozesa, nije bilo previše uzbuđenja. Hrvati su postepeno uspostavljali kontrolu i u u 72. minutu uspeli da prelome otpor rivala.

Ponovo je izuzetnu odluku doneo sudija Sandro Riči, kada je kod kornera video da je Ekong oborio Mandžukića i pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je kapiten Modrić, poslavši loptu u jednu, a golmana u drugu stranu.

Do kraja susreta je samo rezervista Mateo Kovačić propustio da uveća trijumf, ali susedi sigurno neće biti nezadovoljni ni ovim rezultatom.

U sledećem kolu 'Kockasti' se u četvrtak sastaju baš sa Argentincima, dok će Nigerijci na megdan Islandu dan kasnije.

Vesti

Katar(za)

Ako sada uložite deset evra, u decembru 2022. godine možete da podignete 810 ukoliko Srbija postane prvak sveta! Ali, znamo da niste ludi da bacate pare, tako neka ostane samo zabeleženo da su „Orlovi“ ostavili mnogo bolji utisak na kladioničare nego na navijače u Srbiji, jer ih oni tretiraju kao 18. favorita za osvajanje Mundijala u Kataru.

Vesti nedelja 22.07. 13:00 Komentara: 54