Belgija – Japan 3:2 (0:0)

Fudbaleri Belgije pobedili su Japan 3:2 (0:0) posle spektakularnog preokreta u 94. minutu meča osmine finala Svetskog prvenstva u Rostovu.

Fertongen 69, Felaini 74, Čadli 90+4 – Karaguči 48, Inui 52
  BEL   JPN
  3 : 2
Finale pre finala
Petak 20:00, Brazil – Belgija
Istorija
Belgija je prvi tim od 1966. koji je preokrenuo dva gola zaostatka u nokaut fazi Svetskog prvenstva.
Surov kraj za Japance

Kraj! Belgija ide na Brazil!
94' GOOOOOL!
Belgija preokreće u poslednjim sekundima!
93' Kurtoa sprečio i Hondu
Sjajan šut Honde iz slobodnog udarca sa više od 30 metara, ali Kurtoa bokskuje loptu u korner.
90' Zamalo hladan tuš za Belgiju
Brzo se kreće lopta u nogama Japanaca, još jedna odlična akcija u kaznenom prostoru, centaršut Inuija, lopta pogađa Vitsela i kreće ka golu, ali Kurtoa sprečava autogol.
89' Žestok pritisak Belgije
"Crveni đavoli" pokušavaju da reše meč u 90 minuta, ali Japan odoleva.
87' Opet Kavašima
Iskupio se nekoliko puta golman Japana za grešku kod gola Fertongena, ovaj put brani šut Belgijanaca sa distance.
86' Kavašima!
Kanonada Belgijanaca, prvo Čadli, potom Lukaku, ali dve fantastične odbrane Kavašime!
83' Tandem
Fantastična akcija Kagave i Honde u kaznenom prostoru Belgije, ali lopta odlazi pored gola. Bilo je napeto za navijače "Crvenih đavola".
81' Pada tempo
Usporili su igrači oba tima, ne žele da rizikuju u završnici meča, sve su izgledniji produžeci.
Mastermind
Spektakl u Rostovu na Donu!

74' GOOOOOL!
Ekspresan povratak Belgije u egal! Rezultat je 2:2 na 15 minuta do kraja!

Martinesov džoker je doneo rezultat. Sjajan centaršut Azara sa leve strane, a rezervista Maruan Felaini najviše skače u sredini i glavom poravnava rezultat u Rostovu.
69' GOOOOOL!
Belgija se vratila u život! Defanzivac Jan Fertongen je smanjio zaostatak na 2:1!

Katastrofalna reakcija golmana Japana posle nekoliko centaršuteva i neuspešnih izbacivanja lopte, Fertongen ga je bukvalno lobovao iskosa sa leve strane.
66' Belgija i dalje strepi
Još jedna opasna polukontra Japana preko Karagučija, ali odbrana Belgije dobro reaguje ispred Inuija.
Pre 48 godina...
60' De Brujne na konsultacijama
Selektor Belgije Roberto Martines pozvao je De Brujnea na konsultacije pred poslednjih pola sata utakmice u Rostovu.
Projektil!

Da podsetimo!
Japan je u osminu finala prošao zahvaljujući manjem broju žutih kartona od Senegala. Belgija je bila najefikasniji tim u grupnoj fazi!

52' GOOOOOL!
Japan vodi 2:0!

Fantastičan šut veziste Takašija Inuija sa oko 25 metara, Tibo Kurtoa nije imao šanse da stigne ovu loptu. Belgijanci su nezainteresovano pratili razmenu pasova rivala ispred svog kaznenog, a Vitsel je kasnio u blok.
Vodeći gol za Japan

49' Stativa!
Ekspresan odgovor Belgijanaca, ali Azar pogađa samo okvir gola!
48' GOOOOOL!
Japan vodi 1:0! Kao što smo najavili kontranapadi su skupo koštali Belgijance.

Japanci su ukrali loptu na svojoj polovini terena, katastrofalno je na desnoj strani reagovao Fertongen, Genki Karaguči ulazi u kazneni prostor, sačekao je da Kurtoa padne na tle, a onda poslao dijagonalu u donji levi ugao za 1:0.
Gospodar kaznenog
Imaju li snage za senzaciju?

Gde je taj šampionski tim?

Jalovi Belgijanci
Poluvreme – 0:0
Bledih prvih 45 minuta u Rostovu, Belgija je imala inicijativu tokom većeg dela meča, ali jalovi su napadi "Crveni đavola". Azar i Lukaku su potpuno odsečeni iz igre. S druge strane, Japanci vrebaju šansu iz kontranapada.
Uh, Tibo...
Malo je nedostajalo da Kurtoa postane tragičar, prošla mu je jedna bezazlena lopta kroz ruke, ali je stigao da je pokupi ispred gol linije.
42' Neće, pa neće
Još jedan pokušaj Belgijanaca da kratkim dijagonalama probiju po boku, ali Nagatomo sjajno prati Menijea.
Sitan vez Belgijanaca, ali Kavašima nema posla
35' "Đavoli" su ranjivi
Novi brz kontranapad Japana, ali Inui i Osako nisu uspeli da se najbolje snađu u kaznenom prostoru Belgije. Ipak, ovo pokazuje da su "Crveni đavoli" više nego ranjivi.
Prepona je sad zdrava k'o dren

31' Lepo, ali bez rezultata
Vrlo lep kontranapad Japana, Kagava je utrčao u kazneni prostor, odigrao petom na levu stranu za Inuija, ovaj šalje perfektnu loptu u sredinu, ali Kurtoa brani šut glavom Osaka.
29' Kompani "servirao", ali niko nije pratio
Apsoludna inicijativa Belgije, moglo je da bude 1:0 nakon centaršuta De Brujnea na drugu stativu za Kompanija, ali niko nije ispratio povratnu loptu kapitena u peterac.
26' Jošida – Lukaku 1:0
Najbolja šansa na utakmici, Mertens je poslao loptu pred peterac Japana, Lukaku je bio snažniji u duelu od Jošide, ali se iskusni štoper Sautemptona nekako snašao i sklonio loptu od rivala.
21' Lukaku, Lukaku, Lukakuuuu...
Skoro svaki napad Belgije ide preko De Brujnea i Azara, a završava se preko Lukakua, ali napadač Mančester junajteda samo uspeva da zapreti rivalu.
17' Kontraofanziva Belgije
Nakon 15-ak minuta mučenja i preskakanja veznog reda Belgijanci konačno uspostavljaju red u svojoj igri i preuzimaju kontrolu. Ali Japan dobro odoleva.
...i Belgiju

Podrška za Japan...

11' Blizu
Lepa zamisao De Brujnea, dobar pas pred peterac Japana, ali Mertens ne uspeva da stigne na vreme do lopte.
10' Posao za Kompanija
Novi dobri napadi Japanaca, opasan centaršut Šođija, ali Kompani odlično reaguje i izbacuje loptu iz kaznenog.
7' Inicijativa Japana
Fudbaleri Japana imaju inicijativu u prvih 7-8 minuta, često kruže oko kaznenog prostora Belgije, ali nema konkretne pretnje po gol Kurtoe.
1' "Samuraji" pokazuju zube
Odmah prete Japanci, otvorio se prostor za šut Kagavi, ali njegov pokušaj završava pored gola.