Srbija – Brazil 0:2 (0:1)

Fudbaleri Srbije završili su učešće na Svetskom prvenstvu u Rusiji već u grupnoj fazi porazom od Brazila sa 2:0 u trećem kolu grupe E.

Paulinjo 36, Silva 68
  SER   BRA
  0 : 2
90+4' Kraj utakmice – Srbija je završila učešće na Mundijalu
90+3' Stojković se zainatio, nema gola za Nejmara
Opet je napadač PSŽ imao izglednu situaciju i ko zna koji put je čuvar mreže Partizana bio bolji.
90' Igraće se još tri minuta
89' Kraj Mundijala i za Mitrovića
Šansu u poslednjih nekoliko trenutaka dobio je Luka Jović.
86' Stojković ne da gol Nejmaru!
Srećno se Nejmaru odbila lopta, on želeo da se poigra sa golmanom Srbije koji je ponovo bio uspešniji.
83' Ponovo Vilijan muči odbranu Srbije
Ko zna koji put je probio po desnoj strani igrač Čelsija, vratio povratnu do Nejmara, ali on nije dobro zahvatio loptu.
82' Druga izmena i u našoj ekipi
Nemanja Radonjić ušao je umesto Filipa Kostića.
I oni se pitaju zašto nisu igrali

Starsportphoto
80' Poslednja izmena kod Brazilaca
Kutinjo odlazi na zasluženi odmor, umesto njega će igrati Renato Augusto.
79' Matić iz okreta, bez uspeha
Još jedan dobar centaršut Rukavine je sada prihvatio Matić, ali nije bio u dobroj poziciji da šutira.
78' Brazilci se igraju sa 'Orlovima'
Igrači u žutim dresovima čuvali su loptu više od dva minuta i sa tribina je počelo da se čuje famozno "ole".
75' Živković dobija prve minute na šampionatu
U poslednjih 15 minuta igraće umesto Adema Ljajića.

Photo by Michael Steele/Getty Images
71' Brazil sada preti sa svih strana
Kutinjo i Vilijan su pokušali, Srbija se nekako odbranila.
68' Gooool – Brazil je kaznio promašaje Srbije!
Gotovo ni iz čega je Brazil stigao do drugog pogotka, nakon što je Nejmar izborio korner sjajnim driblinzima. Isti igrač je izveo udarac iz ugla na prvu stativu, tamo je najviši u skoku bio Tijago Silva i glavom zakucao loptu u mrežu – 0:2! 'Orlovi' su se žalili zbog navodnog faula Mirande nad Mitrovićem, ali od toga nije bilo ništa.
66' Druga izmena u redovima Brazila
Tite je očekivano pojačao vezni red i umesto Paulinja uveo Fernandinja.
65' Još jedna prilika za Mitrovića
Sada je dobrio idealan centaršut Rukavine, sa druge stative pokušao glavom, ali opet pravo u Alisona.
63' Tri dobra napada Srbije, bez pravog udarca
Opasno su pretili 'Orlovi' i bili blizu pogotku, ali Tadić, Mitrović i Milinković-Savić iz dobrih pozicija nisu uspeli da upute pravi udarac ka golu Alisona.
61' Neverovatna prilika za Mitrovića!
Veliki promašaj srpskog napadača – posle lepe akcije Tadića i Rukavine, oštar centaršut beka Srbije kratko je odbio golman Alison do Mitrovića, koji je pokušao glavom, ali je pogodio Tijaga Silvu.
Kostarika u međuvremenu dolazi do izjednačenja
U Nižnjem Novgorodu je Vaston pogodio mrežu Švajcarske i doneo zasluženo izjednačenje Kostarikancima.
56' Šansa za Nejmara, opet je Stojković uspešniji
Neverovatni Kutinjo je povukao kontru posle udarca iz ugla i proigrao Nejmara. On je otišao malo iskosa i šutirao u bliži ugao, golman Srbije je izbacio u korner.
56' Oštar centaršut Ljajića, zamalo autogol
Miranda je nespretno reagovao posle oštrog centaršuta Adema Ljajića, ali je i to bilo dovoljno da izbaci u korner.
53' Srbija upropastila sjajnu kontru
Matić je presreo dodavanje Kutinja ka Nejmaru i Ljajiću otvorio kontranapad. On je pokušao da proigra Tadića, ovaj da mu vrati, ali su se spetljali i propala je najbolja akcija Srbije.
52' Oštar centaršut Milenkovića, dobar Milenković
Štoper Fiorentine je odlično bio postavljen u petercu i sačekao oštro ubacivanje Vilijana, pa je sprečio da ono dođe do Nejmara.
Ovo nije podatak za optimizam
48' Žuti karton za Nemanju Matića
Pobegao mu je Žezus iako je bio dva metra iza veziste Mančester junajteda kojem je ostalo samo da ga obori.
47' Nastavak počeo faulovima na obe strane
Na jednoj strani oboren je Nejmar, na drugoj Mitrović.
46' Počelo drugo poluvreme u Moskvi
Kraj prvog poluvremena – Brazil vodi sa 1:0 protiv Srbije
Iako su 'Orlovi' uspevali da pariraju u prvom delu, Brazil je objektivno bio bolji i pre vodećeg gola Paulinja imao nekoliko izglednih prilika. Ukoliko žele prolaz dalje, igrači Srbije moraju mnogo ofanzivnije u nastavku.
45+2' Dobar prodori Paulinja po desnom boku
Vezista Barselone dominira na sredini – sada je uzeo loptu Vilijanu i povukao napad skroz do gol-aut linije, pokušao da ubaci u kazneni prostor, ali je Stojković opet bio na mestu.
45+1' Nejmar neprecizno gađao sa distance
Pokušao je sa ivice kaznenog da pogodi suprotne rašlje, ali je prebacio gol.
Nestvarno dodavanje Kutinja!

Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images
44' Prvi dobar potez Milinković-Savića
Sačuvao je loptu na sredini i povukao je, ali umesto da se brže oslobodi, čekao je faul Žezusa.
41' I četvrti korner Srbije prošao bez uspeha
Poslednja tri izveo je Adem Ljajić, centaršutevi su bili dobri, ali je kod svakog odbrana Brazila odlično reagovala.
36' Goooool – Brazil vodi pogotkom Paulinja!
Neverovatnu loptu je poslao Kutinjo kroz samu sredinu odbrane Srbije, koja je, uprkos pozicionom napadu, očajno reagovala. Dodavanje veziste Barselone prošlo je između Veljkovića i Kolarova, nju je pokupio Paulinjo koji je utrčao i vrhom kopačke prebacio Stojkovića – 0:1!
34' Prvi pokušaj Mitrovića na utakmici
Posle akcije po levoj strani, Tadić je iz kaznenog ubacio do Mitrovića, ali ovaj iz teške situacije nije mogao bolje da šutira.
32' Žuti karton za Adema Ljajića
Oštar start srpskog veziste nad Nejmarom koji bi sigurno išao do gola da je prošao po levom boku.
U međuvremenu Švajcarci su poveli
Posle nekoliko šansi Kostarike u Nižnjem Novgorodu, Švajcarska je povela preko Bljerima Džemailija.
29' Nova velika prilika za Brazil!
Sada je Nejmar idealno izbacio Žezusa, on odličnim lažnjakom izbacio čuvara, ali je kasnio sa udarcem i naša odbrana ga je izblokirala.
Super nasi igraju, ljudi ovo je Brazil.
25' Velika šansa za Nejmara!
Nejmar i Žezus su nekako progurali loptu skroz do peterca, napadač Pari Sen Žermena je bio ispred Stojkovića i gađao suprotni ugao, ali je srpski golman sjajnom intervencijom spasao čist gol.
20' Nejmar u dobroj situaciji, odbrana dobro reaguje
Lepo ga je proigrao Kazemiro preko odbrane, ali je napadača Brazila kontakt više koštao bolje situacije i 'Orlovi' su otklonili opasnost.
18' Brazil opet preti, Stojković oprezan
Odlično je golman Srbije ispratio lepu akciju Brazilaca i asistenciju Kutinja ka Paulinju, pa je pre njega pokupio loptu.
14' Prvi udarac Srbije, Kostić izblokiran
Pokušao je ofanzivni vezista Srbije sa nekih 20 metara, lopta je od bloka otišla u korner posle kojeg nismo uspeli da pripretimo.
12' Centaršut Kolarova, Alison morao da boksuje
Kapiten Srbije izveo je prekid i ubacio loptu u kazneni prostor, a golman Brazila morao je da boksuje jer je loše procenio let.
Upoznali su se!

Photo by Stu Forster/Getty Images
10' Peh za Brazil – Marselo mora van terena!
Standardni levi bek 'Selesaa' morao je da izađe zbog povrede leđa i umesto njega je ušao Filipe Luis.
6' Prva akcija Tadića po levom boku
Plejmejker Srbije napravio je dva driblinga, umalo prošao Mirandu, ali mu je kapiten Brazila ipak oduzeo loptu.
4' Prva velika prilika za Brazil, ali ofsajd
Odlično su, opet po centrali, odigrali Kutinjo i Nejmar koji je izbacio Žezusa. On je bio u ofsajdu, ali je Stojković odbranio situaciju 1 na 1, pa je tek tada linijski sudija podigao zastavicu.
2' Prvi ozbiljan prodor Nejmara
Najbolji brazilski fudbaler prešao je kroz sredinu odbrane skoro 30 metara, dodao do Kutinja koji je šutirao sa ivice kaznenog, ali je pogodio Žezusa koji je bio u ofsajdu.
Počelo je!

1' Počela utakmica u Moskvi
Ko nas čeka u osmini finala?
Naša grupa ukršta se sa onom u kojoj je viđeno najveće iznenađenje dosadašnjeg šampionata – branilac titule Nemačka je ispao, kao prvi u grupi prošli su Šveđani, dok su drugi Meksikanci.
Ovako misli Laki, kakvo je Vaše mišljenje o prvoj postavi?
Odlican tim. Oni koji su krivi za golove, Bane i Tosic napolje. Veljkovic je osvezenje. SMS pored Matica da prodise malo sredina, ne ide dva destruktivca nazad, nemamo pas igru nikakvu. Postojale su 2 varijante, da se kao Koreja branimo 90 minuta i na kontre, pa sta bude, i da idemo da damo gol pa sta bude. Ok mi je ovo jer mi da se branimo 90 minuta NE MOZEMO, nemamo tu disciplinu, uigranost, kvalitet.
I drugi meč je veoma važan
U Nižnjem Novgorodu sastaju se Švajcarska i Kostarika. Taj duel možete pratiti takođe putem LIVE BLOGA.
Srbija vs Brazil
Srbija je u svojoj istoriji, uključujući i vreme kada je bila Jugoslavija, odigrala ukupno 19 utakmica protiv Brazila. Ukupno imamo 2 pobede, uz 7 remija i 10 poraza.
Formacije

Krstajić napravio velike promene
Srbija (4-2-3-1): Stojković – Rukavina, Milenković, Veljković, Kolarov – Milinković-Savić, Matić – Tadić, Ljajić, Kostić – Mitrović
Brazilci dobili neočekivanu posetu
Defanzivni fudbaler Pari Sen Žermena Dani Alves, koji je zbog povrede propustio Svetsko prvenstvo, posetio je u Moskvi saigrače iz brazilske reprezentacije kako bi ih "poljubio" i ohrabrio uoči odlučujuće utakmice protiv Srbije.

Opširnije pročitajte OVDE.
Kakvo je Vaše mišljenje – može li Srbija da pobedi Brazil?
I dalje imate vremena da glasate u našoj anketi. To možete učiniti OVDE.
Ovako su proslavili ispadanje branioca titule Nemačke
Ni Brazilci ne zaostaju...
Tite već objavio prvu postavu, ali i novog kapitena
Selektor Brazila Tite potvrdio da će duel na stadionu 'Okritje arena' početi igrači koji su startovali i protiv Kostarike, a to su Alison, Fagner, Tijago Silva, Miranda, Marselo, Paulinjo, Kazemiro, Kutinjo, Vilijan, Gabrijel Žesus i Nejmar.

Takođe, novi kapiten biće Žoao Miranda, treći od početka takmičenja.
Sudije
Pravdu na "utakmici decenije" za našu selekciju deliće sudijska trojka iz Irana na čelu sa Alirezom Faganijem, pomagaće mu Reza Sokhandan i Mohamed Mansuri, dok je četvrti sudija Navaf Šukrala iz Bahreina.
Moskvom se danas orilo: O Brazil ćao, o Brazil ćao!
Bora Milutinović:
"Igrači moraju da budu svesni da mogu da pobede Brazil. Oni protiv Kostarike nisu pokazali mnogo. Najvažnije da se psihološki spremimo za utakmicu, da naši uživaju u fudbalu", kaže trener koji zajedno sa Brazilcem Pereirom drži rekord po broju nastupa na Mundijalu (5).
Goran 'Plavi' Stevanović:
"Danilo i Vilijan s jedne, a Marselo i Nejmar s druge strane izuzetno ofanzivni. Za Marsela se ne zna da li je levi bek ili levo krilo. Tu će biti prostora. Siguran sam da je naš stručni štab to dobro analizirao. Ali ako se povučemo i prepustimo im kontrolu lopte, da mi moramo da trčimo za njom, biće problema. Protiv Švajcarske smo pretrčali četiri kilometra više, a imali daleko manje posed lopte. Kontrola lopte je jako bitna koliko se god neko bunio i govorio da posed ne dobija utakmicu. Daje ti više šansi i mogućnosti da imaš dobru organizaciju i više opcija. Ako budemo igrali samo na dugim loptama na Mitrovića, bude "teniski" meč, Brazilci će imati mnogo više šansi".
Postoje i nedoumice oko sastava 'Orlova'
Selektor Mladen Krstajić verovatno će napraviti neke izmene u odnosu na prethodni susret sa Švajcarskom, posebno u odbrani, a to možete pročitati OVDE.
Kako Srbija može do osmine finala?
Glavno pitanje pred duel na 'Okritje areni' jeste kako Srbija može do osmine finala?

Sve moguće kalkulacije pročitajte OVDE.
Dobrodošli na live blog meča Srbija – Brazil
U sledećih nekoliko sati pratićemo sva dešavanja oko najveće utakmice ove generacije 'Orlova' koji sa velikim Brazilom igraju za prolaz u nokaut fazu Svetskog prvenstva u Rusiji.

16.700 vojnika raspoređeno: Počelo je...

Filipinske i američke trupe počele su danas vojne vežbe "Balikatan" u Filipinima, koje će trajati do 10. maja, a uključivaće i pomorske vežbe u Južnom kineskom moru, na čije teritorije polažu pravo i Kina i Filipini.