Španija – Maroko 2:2 (1:1)

Fudbaleri Španije igraju protiv Maroka u poslednjem kolu Grupe B, na Svetskom prvenstvu u Rusiji. "Crvena furija" deli prvo mesto sa Portugalom, ali ima i samo bod više od Irana, pa je pod imperativom pobede.

Isko 19, Aspas 90+1 – Butaib 14, El Nesiri 81
  ESP   MAR
  2 : 2
90+1' GOOOOOL! Ali ofsajd!
Španija poravnava na 2:2! Jago Aspas postiže gol glavom nakon centaršuta Danija Karvahala, Međutim, sudija Irmatov ga poništava jer je njegov pomoćnik signalizirao ofsajd.
Kraj! Remi između Maroka i Španije 2:2
"Crvena furija" je na kraju osvojila Grupu B, zahvaljujući remiju Portugala i Irana 1:1, pa će u osmini finala igrati sa Rusijom. Portugalci idu na sjajni Urugvaj.
Iran izjednačio i zamalo poveo protiv Portugala!
U trenutku kada je Španija izjednačila, do poravnanja stiže i Iran protiv Portugala. Tako su se "Persijanci" uključili u igru za osminu finala.

Zamalo su i poveli čime bi izbacili Portugal iz takmičenja, ali nisu imali sreće u završnici napada. Ipak, servirali su Špancima prvo mesto!
90+3 VAR kaže GOL!
Ekipa iz VAR sobe ispravlja grešku sudija sa terena i potvrđuje gol Jaga Aspasa!
87' Tanko, tanko
Obećavajući napad Španije po levoj strani, ali loš šut Asensija glavom na prvoj stativi.
Šta bi bilo, kad bi bilo...
Španija i dalje ima "rezultat" za osminu finala. Međutim, ukoliko Iran izjednači protiv Portugala, novi gol Maroka poslao bi "Crvenu furiju" kući.
81' GOOOOOL!
Maroko opet vodi! 2:1! Fantastičan skok rezerviste Jusefa En Nesirija posle kornera sa leve strane i neodbranjiv udarac glavom.

78' Vrlo bleda Španija
Španci imaju inicijativu i kruže oko kaznenog prostora Maroka, ali ne izgledaju kao sposobni da postignu novi gol.
74' Izašli Alkantara i Kosta
Prvi put na meču menja selektor Španije Fernando Jero, i to dvojicu igrača. Umesto Alkantare i Koste ulaze Asensio i Aspas.
69' Traljavo
Iznenada se stvorila šansa za Alkantaru da sa ivice kaznenog prostora zapreti Muniru, ali je očajno šutirao vezista Bajerna.

64' Prva izmena u Maroku
Renar osvežava vezni red, Fažr menja Belhandu.
63' Ne uspeva ni Pike
Nakon kornera sa leve strane sjajno skače Pike, dobro je i šutirao, ali za malo pored gola.
62' Skida sa linije!
Malo je nedostajalo da Isko preokrene rezultat, dobro šutira glavom, ali Sais izbacuje loptu sa gol linije.
60' Očajno
Dobra pozicija za Špance, slobodan udarac iskosa sa leve strane, ali užasan centaršut Iska na prvu stativu.
Mogao je to biti najbolji gol SP

55' Rašlje!
Centrimetri su spasili Špance, Amrabat pogađa rašlje protivničkog gola. Nemaju sreće Marokanci.
Ronaldo promašio penal, Španija i dalje u igri
Španija je i dalje u igri za prvo mesto u grupi, iako je Portugal imao penal. Kristijano Ronaldo nije uspeo da savlada golmana Irana, pa je ostalo 1:0. To omogućava "Crvenoj furiji" da se vođstvom protiv Maroka vrate u borbu za prvu poziciju.
50' Opet De Hea spasava stvar
Sjajna dubinska lopta u kazneni prostor Španije, iz drugog plana se ubacio El Ahmadi, ali De Hea opet sprečava najgore po Španiju.
48' Da li je Maroko oštećen?
Pike je igrao rukom ispred svog kaznenog prostora, ali sudija Irmatov se nije oglasio. Marokanci su besni na Uzbekistanca.
Imaju li ovi momci snage i kvalitet za preokret?

Kako stoje stvari u Grupi B?

Poluvreme, Španija – Maroko 1:1
"Crvena furija" se brzo vratila iz minusa u koji su je odveli Inijesta i Ramos međusobnim nesporazumom, ali Portugal vodi protiv Irana pa mora da pobedi ako želi da izbegne Urugvaj u osmini finala.
45+2 Milimetri delili od preokreta
Sjajna šansa za preokret u nadoknadi poluvremena, Inijesta je opet uradio posla posla po levoj strani, poslao je loptu u petarac, ali Kosta ne uspeva da je dokači i pošalje u gol.
43' Konačno šut
Desetak minuta nije bilo posla za golmane, konačno pokušava Ziječ, ali daleko od De Hee i španskog gola.
Možda ga u domovini zovu "Žuti"?

Njega reprezentacija posebno inspiriše
37' Buskets propušta šansu
Zicer sa Busketsa posle kornera, ostao je sam na 6-7 metara, ali šutira glavom daleko od gola.
36' Šteta
Fantastično dodavanje Iska za Inijestu, ali veteran nije uspeo da odigra povratnu u sredinu kaznenog prostora i "servira" novi gol.
Napredak
30' Četiri žuta za Maroko u roku od devet minuta
Uzbekistanski sudija Irmatov je nemilosrdan prema Marokancima požuteli su El Ahmadi, Amrabat, Da Kosta, Busufa.
25' De Hea sprečio novi šok
Opet je loše reagovala odbrana Španije, opet je Butaib iskoristio kiks rivala, i to posle auta, opet je izašao sam na De Heu, ali ovaj put pobedu odnosu golman Mančester junajeda.
"Furija" uzvraća udarac!

19' GOOOOOL!
Ekspresno izjednačenje Španaca! 1:1! Fantastičan prodor Andresa Inijesta uz pomoć Dijega Koste, a onda maestralna asistencija za Iska kojem nije bilo teško da se 5 metara loptu prosledi u mrežu.
Hladan tuš za Špance

14' GOOOOOL!
Maroko vodi protiv Španije! Velika greška Inijeste i Ramosa, nisu se sporazumeli iako su bili na dva metra jedan od drugog, to koristi Halid Butaib i rutinski matira nemoćnog De Heu
Šta pre gledati?
8' Pikea spasla reputacija
Oštar start Đerara Pikea nad Kalidom Butaibom, prošao je bez žutog kartona samo zbog svog imena.
4' Prvi posao za golmana Maroka
Inijesta je proigrao Iska na levoj strani, on pokušava da ubaci loptu na peterac za Kostu, ali je šalje pravo u ruke golmanu Maroka.
3' Inicijativa Španije od starta
Počela je utakmica – ko će na Urugvaj/Rusiju?
Marokanci

Španci

Kapiten izbačen iz tima u meču decenije
Maroko u meč decenije ulazi bez svog kapitena. Mehdi Benatija je izbačen iz tima verovatno zbog kritikovanja tima posle utakmica sa Portugalom. Zamenio ga je Sais.

Oproštaj od "Lavova"?
FIFA "kaznila" Džaku i Šaćirija
FIFA je odredila kazne za Granita Džaku i Đerdana Šaćirija zbog provokativnog slavlja gola protiv Srbije. Pogledajte kako izgleda kad FIFA kažnjava Švajcarce.