Engleska – Panama 6:1 (5:0)

Fudbaleri Engleske deklasirali su Panamu 6:1 u Nižnjem Novgorodu i izborili plasman u osminu finala Svetskog prvenstva.

Stouns 8, 40, Kejn 22p, 45+1p, 62, Lingard 36 – Baloj 78
  ENG   PAN
  6 : 1
Kraj! Ubedljiva pobeda Engleske
Engleska je savladala Panamu 6:1 u Nižnjem Novgorodu i plasirala se u osminu finala SP.

Ekstaza na 1:6
Svaki gol na SP je veliki, posebno kada je prvi u istoriji.

Prvi u istoriji Paname

78' GOOOOOL!
Istorija! Prvi gol Paname u istoriji! Rikardo Guardija Avila je ubacio loptu iz slobodnog udarca u kazneni prostor, Henderson nije ispratio ofsajd zamku svog tima, a Felipe Baloj sjajno reagovao na drugoj stativi i ušao u istoriju reprezentacije kao prvi strelac gola na Mundijalu.
Kejn za 153 minuta na pola puta odLinekerovog rekorda
Šesti

66' Pikford savladan, ali...
Muriljo uspeva da savlada Pikforda posle greške Vokera, ali su se na vreme vratili defanzivci Engleske, pre svih Stouns koji sprečava prvi gol Paname.
64' Dvostruka izmena
Sautgejt odmah posle šestog gola pravi dvostruku izmenu, umesto Kejna i Lingarda ulaze Vardi i Delf.
62' GOOOOOL!
Šesti gol Engleza. Hari Kejn stiže do het-trika. Penedo nije imao sreće, kapiten "Gordog Albiona" postiže peti gol na SP. Sumnjalo se u ofsajd, ali je VAR potvrdio gol.
60' Englezi povukli "ručnu"
Fudbaleri Engleske izgleda da su odličili da poštete Panamu većeg debakla, kontrolišu igru, dominiraju terenom, ali su rezervisani u završnici.
Odavno se nije tresla

Ne može baš sve da bude penal

53' Panama u bunkeru bunkera
Potpuno su se povukli igrači Paname, štoperi Engleske počinju napade bukvalno na protivničkoj polovini terena.
49' Penedo sprečio 0:6
Istrčao je Sterling sam nagolmana Paname, ali Penedo pravovremeno reaguje, izlazi sa gola i izbacuje loptu pre nego što je do nje stigao napadač Engleske.
Hamilton će teško da se fokusira na trku
II poluvreme
Nema izmena, čak ni u timu Paname.

1, 2, 3, 4, 5.

Gde ste nestali golgeteri?
Bekam, pa Džesi...
Prvi put u istoriji selekcije "Tri lava"!
Poluvreme!
Kraj prvih 45 minuta, Engleska je završila posao, vodi 5:0.
...a može i ovako

45+1' GOOOOOL!
Engleska vodi 5:0! Novi gol Harija Kejna iz penala. Izveo je udarac na identičan način kao u 22. minutu.
43' Egipćanin svirao novi penal za Englesku
Godoj je "zagrlio" Kejna sa obe ruke i sudija Griša nije imao dilemu.
Može ovako...

40' GOOOOOL!
Debakl Paname u prvom poluvremenu – 0:4! Drugi gol Džona Stounsa na meču. Nakon centaršuta sa desne strane sam u petercu bio je Sterling, njegov šut brani Penedo, ali se lopta odboja do štopera Engleske koji postiže novi pogodak glavom.
36' GOOOOOL!
Engleska vodi 3:0! Sjajan gol Džesija Lingarda udarcem sa ivice kaznenog prostora. Plasirao je loptu pod prečku, nakon duplog pasa sa Rahimom Sterlingom.
Englezi kada pogledaju semafor
21' Panamci opet zaboravili na štopera
Zamalo je Panama opet primila gol iz prekida. Opet su zaboravili štopera Engleske, ovaj put Megvajera na drugoj stativi posle slobodnog udarca, ali on ne uspeva da odigra dobru povratnu za Sterlinga na suprotnom delu peterca.
Englezi dva gola iz dva šuta

29' Panama se ne predaje
Zanimljiva akcija Paname, uspeli su da nadigraju odbranu Engleske, ali lopta je prešla preko noge Rodrigesu u kaznenom prostoru.
Prvi posle Linekera
22' GOOOOOL!
Engleska vodi 2:0! Siguran sa bele tačke bio je Hari Kejn. To je njegov treći gol u Rusiji.

20' Penal za Englesku
Džesi Lingard je stigao do peterca, spremao se za šut kada ga je blago omeo Eskobar, a Egipćanin svira jedanaesterac.
Savršen trenutak za prvenac
Stouns je postigao je prvi gol u dresu reprezentacije Engleske.

On je prvi igrač Mančester sitija koji je dao gol za Englesku na SP još od Trevora Fransisa 1982.

Takođe, i prvi defanzivac posle Metjua Apsona 2010.

Kad gol padne "prerano"
15' Panama opet zapretila
Nisu nimalo naivni igrači Paname, opet su opasno zapretili golu Engleske. Barsenas je sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali na njegovu nesreću lopta je otišla za malo pored leve stative.
Kad zaboraviš štopera Engleske prilikom kornera
Džon Stouns postigao je svoj prvi gol u dresu reprezentacije.

2' Lingard dobio lakat u glavu
Fudbaler Mančester junajteda je bukvalno nokautiran u skok duelu sa snažnim Gomesom, lekari engleskog tima su nekoliko minuta proveravali da li može da nastavi meč.

8' GOOOOOL!
Engleska vodi od osmog minuta zahvaljujući svom "specijalitetu". Džon Stouns pogađa glavom posle kornera koji je izveo Kiran Tripije sa desne strane. Ostavili su defanzivci Paname samog štopera Engleske usred kaznenog prostora.
7' Panama u bunkeru
Panama dočekuje napade Engleske sa svih 11 igrača na svojoj polovini terena.
Englezi se pitaju – gde je VAR ovde?
5' Zicer za Panamu!
Sjajan kontranapad Paname, ali je sve upropastio Godoj koji očajno šutira sa ivice kaznenog prostora, a imao je otvoren put ka golu.