Danska – Australija 1:1 (1:1)

Fudbaleri Danske i Australije remizirali su 1:1 (1:1), u prvom meču drugog kola Grupe B na Svetskom prvenstvu u Rusiji.

Sastavi
Danska: Šmajhel – Larsen, Kristensen, Kjaer, Dalsgord – Sisto, Dilejni, Šene, Eriksen – Poulsen, Jorgensen

Australija: Rajan – Behić, Miligan, Seinsburi, Ridson – Muj, Jedinak – Kruze, Rogić, Leki – Nabut
Kraj!
Duel Danske i Australije završio se bez pobednika, 1:1 u Samari.
90+2' Traljavo
Verovatno poslednja šansa za Dansku, Eriksen je ubacio loptu iz kornera, lopta stiže na drugu stranu kaznenog do Brajtvajta, koji traljavo šutira ka golu, pa Rajan lagano hvata loptu.
88' Šmajhel spasava Dance
Dve dobre šanse za Australiju u jednom napadu, ali Šmajhel sjajno reaguje na šuteve Arzanija i Lekija.
87' Auuu, Dilejni...
Fantastična prilika za Dansku da zapreti, Dilejni je imao ogroman prostor za miran centaršut sa leve strane, a on je loptu poslao daleko od svih.
Trenitak kad shvatiš da si možda završio Svetsko prvenstvo

79' Opet Leki
Oslobodi li su se Australijanci pritiska i odmah zapretili, opet je Leki bio zamalo koban po gol Danske, šutirao je sa 11 metara, ali pored gola.
Nabutu stradalo rame
Maler za Australiju, Nabut je iščašio rame pa je morao da napusti teren, umesto njega ušao je Tomi Jurić.
72' Strepi i Australija
Opasan šut sa distance i s druge strane, Sisto je gađao dijagonalom donji desni ugao, ali lopta odlazi za malo pored stative.
71' Projektil
Prozujala je lopta za malo preko gola Danske posle snažnog šuta Muja.
68' Paralelne izmene
Po izmena na obe strane, Danci osvežavaju napad, umesto Jorgensena ulazi Kornelijus, dok s druge strane Australijanci kreću malo ofanzivnije, Kruzea menja nešto agresivniji Arzani.
67' Traljav kontranapad
Šansa za Austraiju iz kontranapada, situacija 4 na 3, ali traljav ključni pas Rogića na levu stranu, intervenisao je Dalsgord.
65' Plete se mreža
Skandinavci potpuno kontrolišu ritam utakmice, i dalje "pletu mrežu" ispred šesnaesterca Australije, ali nema završnog pasa.
Jedinak u istoriji
Mile Jedinak je prvi fudbaler u istoriji svetskih prvenstava koji je postigao najmanje tri gola iz penala.

60' Pritisak Danske
Danci su preuzeli inicijativu, kruže oko kaznenog prostora Australije, ali Eriksen nema rešenje za disciplinovanu odbranu rivala.
Jedan, ali vredan
54' Leki muči "Vikinge"
Odličan prodor Behića po levoj strani, dobar centaršut u peterac, ali štoper Danske interveniše u poslednjoj sekundi ispred Lekija.
51' Šansa za Dansku
Savršena prilika za Sista posle odličnog prodora Poulsena sa desne strane, napadač Danske je šutirao pored gola, dok je njegov saigrač tražio penal.
48' Napeto u Samari
Žestoka borba na startu drugog dela meča, Australijanci kreću napred preko Lekija, dok s druge strane Danci ne uspevaju da povežu redove kao na startu meča.
Počelo je drugo poluvreme
Nema izmena u ekipama
Poluvreme – 1:1
Nerešeno posle prvih 45 minuta. Delovalo je da će Danska rutinski da slavi nakon ranog vođstva, ali su Australijanci u nastavku preuzeli inicijativu i upornim centaršutevima stigli do penala koji je dosuđen zahvaljujući VAR tehnologiji.

44' Još jedna sporna situacija u kaznenom prostoru Danske
Opet je mogao da radi VAR, Sainsburi je pao u kaznenom prostoru Danske posle centaršuta sa edene strane, žalio se da je povučan, ali se arbitri nisu oglasili.
42' Zamalo autogol
Imali su Australijanci dosta sreće, posle oštrog centaršuta sa desne strane, lopta na drugoj stativi pogađa u koleno Seinsburija i kreće ka golu, ali se kretala dovoljno sporo da Rajan stigne da je uhvati ispred linije.
38' GOOOOOL!
Australija je izjednačila na 1:1! Nakon što je sudija uz pomoć VAR svirao penal, Mile Jedinak je bio izuzetno siguran sa 11 metara.

37' VAR doneo još jedan penal!
Penal za Australiju nakon "dojave" iz VAR sobe. Dva minuta nakon kornera u kojem je Poulsen rukom zaustavio loptu posle šuta Seinsburija glavom.

U međuvremenu, u Melburnu...
Trenutak kada je Eriksen "zakucao" loptu u mrežu Australije.

32' Danci se povukli
Danci su se potpuno povukli, sav teret je na zadnjoj liniji koja je izuzetno pokretljiva pa Australijanci osim šuteva sa distance ne uspevaju bliže da priđu golu Šmajhela.

27' Pritisak "Sokerosa"
Australijanci preuzimaju inicijativu, nekoliko brzih napada preko Lekija po boku, ali njegovi centaršutevi nisu bili upotrebljivi za napadače.
24' Zamalo 2:0
Još jedna tečna akcija Danaca, lopta je brzo putovala iz sredine na desnu stranu, od Poulsena do Dalsgorda koji iz prve ubacuje u sredinu kaznenog, Jorgensen je šutirao glavom iz trka, ali pored gola.
Sin nadmašio oca
"Desetka"
17' "Vikinzi" kontrolišu ritam
Danci u laganom ritmu kontrolišu tempo meča, strpljivo čekaju novu priliku da probiju odbranu rivala.
11' Australijanci se trude
Leki je ubacio loptu u kazneni prostor, ali su Danci presekli centaršut i izbacili fudbal u korner.
7' GOOOOOL!
Danska vodi 1:0! Fantastična akcija Skandinavaca.

Posle visokog pasa preko odbrane u kazneni prostor Jorgensen je fantstično reagovao, spoljnom odložio fudbal u sredinu do Kristijana Eriksena koji poluvolej udarcem zakucava loptu pod prečku.

5' Prvi prodor Australijanaca
Polukontra "Sokerosa", Leki je pokrenuo akciju po levoj strani, proigrao ispred kaznenog prostora Rogića, čiji je šut izblokiran u korner.
2' Danska preti iz prekida
"Skandinavci" prvi prete, iz dva uzastopna prekida, prvo slobodan udarac, pa korner, oba je izveo Eriksen, ali gol Australije nije ugrožen.
Utakmica u Samari je počela

"Sokerosi" u Samari

"Vikinzi" u Samari

Odbrana nije jači adut "Sokerosa"

Tradicija na strani Danaca
Australijanci su izgubili poslednje tri utakmice na svetskim prvenstvima, sve tri od evropskih selekcija.