Francuska – Australija 2:1 (0:0)

Fudbaleri Francuske pobedili su Australiju sa 2:1, u prvom kolu grupe C Svetskog prvenstva u Rusiji.

Grizman 57, 81 - Jedinak 62
  FRA   AUS
  2 : 1
KRAJ! POBEDA FRANCUSKE!
95' Francuska je pobedila Australiju sa 2:1! "Trikolori" su drugi Mundijal zaredom ostvarili pobedu u ovodnom meču i to se desilo prvi put u istoriji.

Golove za Francuze postigli su Grizman iz penala u 68. i Pogba u 81, dok je jedini pogadak za Australiju postigao Mile Jedinak sa bele tačke u 72. minutu.
Još pet minuta nadoknade
90' – Igraće se još pet minuta u Kazanju.
GOOOOOL! POL POGBA POGAĐA!
81' – Pol Pogba postiže gol za 2:1! Samo je bocnuo loptu, ona je otišla preko Rajana, potom udarila u prečku i prešla liniju. Lopta se celim obimom nalazila iza gol linije.
Najmanja razlika između dva penala u istoriji SP
Žuti karton za Tolisoa
76' Tom Jurić odlično je prošao, ali ga je Toliso nesportski povukao i za to je dobio žuti karton.
Menja i Australija
71' – Nakon što je Jurić zamenio Nabua, sada Irvin menja Rogića, koji je dosta ofanzivniji.
Izmene
70' – Dvostruka izmena u redovima Francuske. Grizman i Dembele su izašli, dok su na terenu Žiru i Fekir.
VAR prvi put na delu

Getty Images
Igrači Australije u neverici
Momenat kada sudija menja odluku i dosuđuje penal.

Jedinak slavi gol

Drama u Kazanju
Grizman
GOOOOOL! Jedinak iz penala za 1:1!
62' – Mile Jedinak realizovao je penal za 1:1. Neverovatna glupost Umtitija donela je jedaneasterac Australiji, a Jedinak je pogodio!
Umtiti tragičar!
61' – Neverovatno, Umtiti je igrao rukom u kaznenom prostoru i penal je za Australiju.
Nova prilika za Francusku!
59' Samo minut/dva nakon što su dali gol "Trikolori" imali su novu šansu. Mbape je poslao dobru loptu u kazneni prostor, su loše reagovali igrači Francuske i Australija je otklonila opasnost.
GOOOOOL! Grizman iz penala!
57' – Grizman pogađa sa bele tačke za 1:0. Sudija Kunja prvo nije dosudio penal, ali je onda zaustavio igru, pogledao snimak i utvrdio da je ipak bio penal!
Prvi VAR na Mundijalu
54' – Sudija je prvo odmahnuo glavom, ali je pogledao snimak i dosudio penal za Francusku, nakon što je Grizman pao u kaznenom.
Dobar napad Australije
52' – Risdon odlično je prošao po desnoj strani, uputio je dobar centarušut, ali je Varan dobro reagovo. Ipak, ovakva akcija Australije obećava. Francuska u nastavku izgleda veoma bledo.
Ovaj čovek se čeka

Opasan centaršut
48' – Lukas Ernandes dobro je centrirao sa levog boka, ali je do lopte pre Grizmana došao Sjensburi.
Počelo drugo poluvreme
46' – Prvi napad u drugom poluvremenu ima selekcija Francuske.
Statistika iz prvog dela meča
Vikinzi su spremni
Četiri šuta u okvir gola za osam minuta, a onda...
Mišljenja?
POLUVREME
Posle 45 minuta igre na semaforu je 0:0. Francuska je na početku jako napadala, međutim Australija se odlično odbranila. Kasnije "Trikolori" su dominirali na terenu, ali to im nije donelo neke stopostotne prilike.
Prete i Australijanci
45' – Preti Australija preko Bekiča. Krilo "Sokerosa" šutirao je solidno, ali je šut završio iznad prečke Lorisa.
Jalovi napadi Francuske
40' Australija gotovo da nije prešla pola terena za 40 minuta igre, ali "Trikolori" to uopšte ne koriste. Imali su početnu inicijativu, a posle toga 'nula'.
Kante i Rogić u duelu

Sudija Andres Kunja

Prilika za Ernandesa
33' – Levi bek Lukas Ernandes nalazio se u veoma dobroj šansi za gol. Međutim, poslao je nešto između šuta i centaršuta u kazneni prostor i štoperi Australije su reagovali.
Potencijalna prilika za Grizmana
30' Antoan Grizman umalo da dođe u šansu za gol. Igrač Atletiko Madrida uradio je maksimum, pošto je dobio veoma tešku loptu. Ipak, stigao ga je štoper i propala je potencijalna šansa.
"Kao mačka"

Fenomenalna slika

Momenat kada je Loris spasao gol

Opao tempo utakmice
24' – Francuska na početku meča imala je inicijativu, međutim sada je dosta opao tempo meča.
Nadimci Australije
Loris spasao Francusku!
17' – Umalo auto gol Tolisa! Posle slobodnog udarca lopta je nezgodno odskočila u šesnaestercu i Loris je jedva uspeo da odbrani. Gotovo sa gol linije je sklonio loptu.
Napadi Francuske
14' Francuska nastavila je da napada u prvom delu igre. Australija se odlično brani i za sada sve ofanzive "Trikolora" padaju u vodu.
Momenat kada igrači izlaze iz tunela

Kilijan Mbape
Pokuša Grizmana
6' Antoan Grizman šutirao je ka golu Rajana, ali je pokušaj bio bezopasan.
Pogba zapretio
4' – Pol Pogba pokušao je iz slobodnog udarca da donese prednost Francuskoj. Njegov pokušaj završio je u naručju golmana.
Šta kažete?
Prva prilika za Francusku
2' – Klijan Mbape imao je veoma dobru priliku u drugom minutu meča. Ipak, mladi napadač bio je malo iskosa i Rajan je njegov pokušaj uspeo da odbrani.
Pobednik

Krenula je utakmica
1' Meč je krenuo. Prvi napad na meču ima Australija.