Maroko – Iran 0:1 (0:0)

Autogolom Aziza Buhaduza u 95. minutu fudbaleri Irana pobedili su Maroko minimalnim rezultatom (1:0) u prvoj utakmici grupe B Svetskog prvenstva u Rusiji.

Buhaduz 90+5ag
  MOR   IRN
  0 : 1
90+6’ Kraaaaj – Iran je šokirao Marokance!
95’ Goooool – Iran dolazi do vođstva autogolom!
Potpuno bezazlena situacija dovela je do odlučujućeg gola na meču – Iranci su posle prekida ubacili loptu na peterac, tamo je Buhaduz želeo da izbaci glavom, ali je loptu prosledio u svoju mrežu za 0:1!
90+2’ Prve čarke na terenu
Čakir je morao da razdvaja sukobljene igrača posle faula i žutog kartona za Karima.
Užasna utakmica napadača Maroka
84’ Serija izmena
Godos će u finišu igrati na mestu Jahanbakša, pa su sada obe ekipe iskoristile sve mogućnosti za zamene.
82’ Erve Renar pravi poslednju izmenu
Harit je svoje mesto na terenu ustupio Da Kosti.
79’ Odgovara izmenom i Keiroš
Umesto Omida Embrahimija ulazi Montazeri.
80’ Najbolja šansa za Maroko u drugom poluvremenu
Zijeh je konačno zapretio kako treba, sjajno mu je Belhanda ostavio, a on iz prve gađao bliži ugao – Beiranvand izbacuje u korner.
76’ Ispravna odluka – Amrabatu lekari nisu dozvolili da nastavi
Član Votforda imao je veliku želju da nastavi meč, nekoliko puta je tražio od lekara da ga puste, ali su oni dobro postupili i odbili ga. Umesto Nordina ušao je njegov rođeni brat Sofijan Amrabat.
72’ Amrabat ostao bez svesti
Još jedan težak start – Amrabat je posle kontakta sa rivalom udario licem u zemlju i ostao bez svesti. Krilni napadač Maroka pridigao se posle nekoliko sekundi.
68’ Prva izmena na meču u redovima Irana
Kapitena Šođeija menja Mehdi Taremi.
64’ Oštar start Zijeha
Vezista Maroka. koji igra veoma loš meč, oštro startuje sa leđa, ali nije opomenut.
59’ Opao ritam u Sankt Peterburgu
Igrači kao da su se umorili i prethodnih nekoliko minuta doneli su nam samo greške i oštre startove. Ni blizu fudbalu iz prethodnih skoro sat vremena.
Morao je bolje...
Azmun promašuje zlatnu priliku u finišu prvog poluvremena.

Photo by Francois Nel/Getty Images
"Slabija, desna noga"
50’ Opet preti Maroko
Sada Amrabat centrira sa levog boka na drugu stativu, tamo je volej uhvatio Harit – veoma loše.
47’ Jahanbakš treći upisani u beležnicu Čakira
Igrač Irana je nagazio Zijeha i potpuno opravdano i on dobija žuti karton.
46’ Počelo drugo poluvreme u Sankt Peterburgu
45+2’ Kraj prvog poluvremena
Marokanci su bili bolji na startu, imali nekoliko dobrih šansi, ali je Iran u finišu poluvremena bio bliži da dođe do vođstva. Na kraju prvih 45 minuta u Sankt Peterburgu je rezultat 0:0.
45’ Hajšafi se osmelio
Zadnji vezni Olimpijakosa je šutirao sa skoro 40 metara iz slobodnjaka, zamalo preko prečke.
43’ Kakva prilika za Iran!
Ponovo je u centru pažnje bio Azmun koji je išao 1 na 1 sa golmanom. Međutim, u odsudnom trenutku je izgubio kontrolu nad loptu i El Hadžui je odbranio, da bi u nastavku akcije ponovo intervenisao i izbacio loptu u korner.
38’ Potencijalni problem za Keiroša
Azmun je ostao da leži na terenu posle jednog duela i činilo se da će morati da napusti teren. Ipak, posle reakcije lekarske ekipe se vratio u igru.
Iranci "životom" čuvaju gol
Detalj iz 19. minuta kada su Iranci požrtvovanim intervencijama spasli gol, iako je protivnik imao tri šuta u nekoliko sekundi.

EPA-EFE/ETIENNE LAURENT
34’ Javna opomena za El Ahmadija
Azmun je povukao kontranapad i stuštio se ka golu, El Ahmadi ga je potkačio po nogama i zaslužio žuti karton.
32’ Iranci prete posle prekida
Češmi je igrao rukom u kaznenom posle skraćenog kornera, ali Čakir nije regovao – malo je falilo da Iran dođe do nove šanse.
26’ Belhanda “ubio” Češmija
Vezista marokanske selekcije uputio je snažan udarac sa 25 metara, pogodio Češmija u “nezgodno mesto” i ostavio ga na zemlji.
25’ Iran se konačno oslobodio pritiska rivala
Azmun se dobro zagradio na petercu, pokušao iz okreta, ali su defanzivci Maroka ipak bili dobro postavljeni.
Realno
20’ Kontranapad Irana, malo je falilo za šokantni gol
Gotovo ni iz čega Ansarifard se našao u dobroj situaciji nakon kontranapada, ali je slabo zahvatio loptu i propustio da šokira mnogo boljeg rivala.
19’ Trostruka prilika, “zid” spasao Irance
U pet sekundi Marokanci su imali tri šuta iz neposredne blizine – sa peterca su probali El Kabi i Belhanda, ali je “zid” igrača u belim dresovima nekako sačuvao svoju mrežu.
"Jako i do samog kraja" kaže
Maroko je baš zanimljiva ekipa, šteta što su u baš teškoj grupi. Fan fekt, gotovo uopšte ne prièaju arapski. Gastarbajteri.
Smešno
14’ Veliki pritisak Maroka
Ponovo su presingom “domaćini” došli do lopte na nekih 40 metara, a ona je brzo stigla do Amrabata levo. Centrirao je na drugu stativu, da bi Rezajan glavom intervenisao i sprečio novu veliku šansu.
Avanzovao
10’ Prvi žuti karton
Nakon oštrog starta, sudija Čakir je pokazao javnu opomenu Šojeiu.
8’ Novi šut ka golu Irana
El Kabi je lepo prihvatio loptu na nekih 14-15 metara, pokušao je poluvolejom, ali nije bio precizan.
Mogu li Iranci da ih zaustave?
3’ Dvostruka šansa za Maroko!
Nastavljaju Marokanci da pritiskaju od prvog sekunda – Zijehu je malo falilo da zakači loptu, da bi potom Belhanda bio neprecizan sa peterca.
1’ Počeo meč, Maroko odmah preti
Marokanci prete od starta – šut već u prvom minutu, ali pored stative.