22:20

Vojvodina na korak od evropskog trofeja

Rukometaši Vojvodine poveli su u finalnoj seriji EHF kupa.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

U prvom meču su slavili protiv norveškog Nerba rezultatom 30:23 (15:8) na Slanoj bari.

Pred oko 2.500 gledalaca blistao je pivotmen Novosađana Luka Rogan sa pet golova.

Srđan Milić, Gregor Ocvirk i Bojan Rađenović su dodali po četiri gola, a Darko Milenković i Boris Puhivski tri. Po dva gola su postigli Mohamed Aziz Aidi, Branko Tomić i Živan Pešić.

Jon Tue je sa osam pogodaka bio najbolji kod protivnika. Teodor Svensgard ga je pratio sa šest golova.

Upravo su samo njih dvojica i postizali golove za Norvežane u prvih prvih 30 minuta u meču u kojem je prava neizvesnost izostala. Već na poluvremenu je Vojvodina imala sedam golova prednosti, a do kraja i maksimalnih devet.

Ukoliko Vojvodini pođe za rukom da slavi, biće to prvi put posle 22 godine da u Srbiju stiže evropski trofej. Prethodno je Jugović iz Kaća osvojio Čelendž kup koji je preteča upravo EHF kupa.